Categories: magazyn

Opakowania, które chciałbyś zjeść razem z zawartością

#1.

http://www.thedieline.com/blog/2014/8/13/edible-chocolate-paint-tubes

 

http://www.thedieline.com/blog/2014/8/13/edible-chocolate-paint-tubes

 

http://www.thedieline.com/blog/2014/8/13/edible-chocolate-paint-tubes

 

http://www.thedieline.com/blog/2014/8/13/edible-chocolate-paint-tubes

Czekolada dla artystów czy artyści dla czekolady? Oto Chocolate- Paint by Nendo . Picasso nie powstydziłby się tym malować, ale wtedy ‘’Panny z Awinionu’’ nie ujrzałyby światła dziennego. Artysta po prostu zjadłby wszystkie narzędzia pracy.

Czekoladki w kształcie tubek z farbą z syropem w środku, a to wszystko zamknięte w profesjonalnym opakowaniu. Nie, nie pomyliłeś cukierni ze sklepem dla plastyków, choć japoński designer perfekcyjną formą postarał się, by wprowadzić cię w błąd.

Wielokrotnie nagradzane i doceniane na całym świecie projekty Oki Sato odwiedziły wiele muzeów. Ciekawe dlaczego?

 

 

#2

http://www.thedieline.com/blog/2014/8/12/the-pressery

 

http://www.thedieline.com/blog/2014/8/12/the-pressery

 

http://www.thedieline.com/blog/2014/8/12/the-pressery

Od dziecka prześladuje nas powtarzająca się scena z mleczarzem roznoszącym poranne butelki. Takie rzeczy tylko w filmach albo w Ameryce. My musimy stworzyć swój własny scenariusz i zaopatrzyć się w projekt inspirowany oldschoolem.

The Pressery to coś dla fanów klasycznego designu. Zamknięte w przezroczystej butelce mleko migdałowe oraz kakao cieszą nie tylko oko, ale i podniebienie.

Angielska firma poza spełnianiem Twoich marzeń z dzieciństwa dba również o Twoje zdrowie, oferując organiczne mleko z hiszpańskich migdałów. Pycha.  I pomyśleć, że na początku chcieli to pozostawić tylko dla siebie.

 

 

#3

bit.ly/1lhKnSK

 

bit.ly/1lhKnSK

 

bit.ly/1lhKnSK

 

bit.ly/1lhKnSK

Trzeba przyznać, że Koreańczycy mają doskonały zmysł twórczy. Poza telefonami komórkowymi, które są ich najbardziej znanymi tworami, potrafią także zabłysnąć w dziedzinie sztuki użytkowej. Oto Bottlass – opakowanie, które jednocześnie potrafi stać się naczyniem. Dwie korzyści w jednym, a nawet więcej.  Poza wielofunkcyjną formą butelka-kieliszek, w środku czeka na ciebie wiele propozycji. Zafascynowany zabawą nie musisz ograniczać się do jednego trunku, bo Innovative Design Service Inc. stworzyło całą gamę kolorów wyskokowych. Wracając do opakowań, w tej ofercie jest ich mnóstwo. Możemy zapchać swoje kuchenne półki do wyboru do koloru – do butelki do napoju.

 

#4 

http://lovelypackage.com/simpsons-beverage/

 

http://lovelypackage.com/simpsons-beverage/

 

http://lovelypackage.com/simpsons-beverage/

Od 1987 (D’OH!) Homer i Marge to szczęśliwe małżeństwo zarówno animowane, jak i butelkowane. Dobry rocznik, jak na wino, które znajdziemy w tych genialnych butelkach. Inspiracją była wybuchowa mieszanka wyżej wspomnianej pary z porywającą prostotą linii, prostokątów i kolorów. Czytaj : twórczością Pietera Mondriana.

Homera (podobno ) zabutelkował rosyjski designer Constantin Bolimond.  Jeśli ten trunek faktycznie powstał to bohater czułby się ukontentowany stałym dostępem do procentów (wszyscy znamy jego małą słabostkę). Natomiast każdy z nas, mogąc się z nim napić, zdobyłby szczyt Mount Everestu. Czekamy więc z niecierpliwością na dobre wieści.

 

#5

http://lovelypackage.com/migros-2/

 

http://lovelypackage.com/migros-2/

Szwajcarska firma Migros postanowiła puścić wodze fantazji. Patrząc na design a’la lata 70. jawi się przed nami obraz długonogich kalifornijskich dziewcząt w kusych szortach, przemierzających na wrotkach plażowe bulwary. Wszystko zwieńczone klasycznym lodem na patyku, znajduącym się w ręku niewiasty. Trochę odjechaliśmy z nimi.

Przed nami  proste opakowania, proste formy i  proste smaki, kiedyś nikomu nie były do szczęścia potrzebne lody smurfowe czy marchewkowe.  W latach 70. nie był  to może designerski masterpiece, ale dzisiaj, kiedy czasy zamierzchłe stały się swoistą ikoną, każdy chce poczuć smak tamtych czasów.

 

Tekst | Nikola Kot

 

Komentarze
Rate this post
kris

Recent Posts

Na czym polegają studia interaktywne?

Studenci wybierający naszą uczelnię i dostępne na WSB-NLU kierunki, mają możliwość studiowania w trybie niestacjonarnym,…

13 minut ago

Poczet pisarzy różnych: Andrzej Stasiuk

Zbiór  „Grochów”, wydany ostatnio przez Czarne, to dobra okazja, aby przypomnieć sobie wczesne książki Andrzeja Stasiuka,…

10 godzin ago

TOP 10: Najlepsze polskie gry komputerowe

Polski rynek gier komputerowych jest znacznie bardziej rozległy, niż można przypuszczać. Już od zamierzchłych lat…

1 dzień ago

Najlepsze gejowskie kluby w Polsce

Doskonała muzyka, duży parkiet, smaczne i niezbyt drogie drinki... co jeszcze charakteryzuje godny uwagi klub…

2 dni ago

Przegryw – poznaj 5 największych przegrywów w historii

Przegryw jest szerokim pojęciem. Według Słownika Miejskiego Slangu jest to ,,osoba, która przegrywa życie, nie…

3 dni ago

thea wang – urokliwa debiutantka na norweskiej scenie muzycznej!

9 września 2022 roku dzięki wszystkim serwisom streamingowym światło nocne ujrzał piękny album „While He…

4 dni ago