Olga Ozierańska: Wiola.ry A/W 18

Dwie dziewczyny ubrane na czerwono na czerwonym tle

Kolekcja jesień/zima 2018 to rozważanie na temat twarzy i tożsamości. Gdzie leży prawda o człowieku? Czy prawdą jest to jak my widzimy siebie i co myślimy o sobie, czy jak pokazujemy siebie? A może jak widzą i co myślą o nas inni?

Wyjściem do kolekcji były fotografie Zofii Rydet, cykl Zapis Socjologiczny. Rydet chodziła po wiejskich domach i robiła zdjęcia ludziom. Niesamowite są ich twarze. W kontekście naszych dzisiejszych selfie i tego jak siebie kreujemy, te zdjęcia Rydet są autentyczne. Ci ludzie po prostu stoją, siedzą, są z krwi i kości. Maska i twarz. Kreacja i prawda. Gdzie leży granica między iluzją a rzeczywistością? Takie fragmentaryczne postrzeganie człowieka, przełożyło się na uproszczone i graficzne, autorskie nadruki twarzy oraz warstwowe i otulające ciało ubrania. W kolekcji dominują czarno – białe wzory, czerwienie, przetykane czernią i intensywnym kobaltem.

Ubrania: Wiola.ry
Zdjęcia: Olga Ozierańska |
Modelki: Natalia Sobieska | D’VISION, Katarzyna Makuła | Katarzyna Makuła Photomodel
Makijaż: Paulina Kurowiak
Włosy: Julka Dzwonkowska

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News