Oldchoolowe bluzy, kwieciste motywy

James Merry, od lat współpracujący z Bjork i współtworzący sceniczny wizerunek islandzkiej gwiazdy, znany jest z niekonwencjonalnego podejścia do sztuki haftu. W swym najnowszym projekcie postanawia dać nowe życie oldschoolowym bluzom znanych sportowych marek, wzbogacając ich logotypy o kwieciste motywy. 

Artysta nie traktuje haftu w sposób czysto instrumentalny, przywiązując ogromną wagę do psychologicznego aspektu swojej pracy:

-Najważniejszym aspektem sztuki haftowania jest wolne tempo, a co za tym idzie – poczucie kontroli. Paradoksalnie haft może może mieć niebagatelne znaczenie terapeutyczne, być przeciwwagą dla szybkiego tempa życia. Pozwala zatrzymać się na chwilę i spojrzeć na wszystko z odpowiednim dystansem.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


6

Na pytanie, skąd wziął się pomysł na połączenie kwiecistych, haftowanych motywów z oldschoolowymi bluzami odpowiada:

-Na początku tego roku zostałem zmuszony zostać w Nowym Jorku trochę dłużej, niż planowałem. Zaczynało mi brakować Islandii, kontaktu z naturą, więc myślę, że był to rodzaj protestu – połączyć coś totalnie miejskiego, produkowanego maszynowo, na masową skalę, z czymś subtelnym, całkowicie naturalnym. Cała moja twórczość dotyka tematu transformacji. Próbuję uchwycić moment zmiany, kiedy coś przechodzi w inną, odmienną formę. To moja obsesja.

5

4

2

1

My jesteśmy zachwycenia bluzami Jamesa i chętnie byśmy sobie taką sprawili. A wy?

tekst | Piotr Uaziuk

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News