Ola Rudnicka na okładce Vogue’a

Ola Rudnicka to mocna zawodniczka modowego świata, która zajmuje silną pozycję w naszej narodowej reprezentacji. Właśnie dodała do listy swoich sukcesów okładkę w ukraińskim Vogue’u. Możemy być z niej dumni, bo pojawienie w tym miejscu biblii mody to niezłe wyróżnienie. Gdzie zobaczymy modelkę następnym razem?

Na okładce Rudnicka jest nieco mroczna – przed obiektywem Arcina Sagdica pozuje w dramatycznych, teatralnych kreacjach  Miu Miu, Saint Laurent i Givenchy. Klimat sesji tworzy również makijaż i fryzura. Mimo swojego młodego wieku, modelka wygląda na zdjęciach na kobietę dojrzałą. Twardo stąpa po ziemi również w życiu prywatnym – chociaż jej kariera nabrała zawrotnego tempa i Rudnicka została okrzyknięta „polskim odkryciem Prady” – nie zapomina o tym, że modelki szybko odchodzą na modową emeryturę. Studiuje prawo w Paryżu i w przyszłości widzi się w dyplomacji. Zdecydowanie nie jest typową, stereotypową modelką, której w głowie jedynie modne ciuchy i podróże po świecie. Tym bardziej możemy być dumni, że pochodzi właśnie z Polski.

rudnicka1

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Jak znalazła się w świecie high fashion? W wywiadzie dla magazynu Elle zdradziła, że to Ina Lekiewicz, ówczesna szefowa działu mody magazynu, odkryła ją w galerii handlowej i przepowiedziała jej karierę modelki. Rudnicka miała wtedy 14 lat, metr sześćdziesiąt i nadwagę. Musiało w niej jednak tkwić coś niesamowitego, skoro dwa lata później podpisała kontrakt z agencją Model Plus. Tym razem to Darek Kumosa wypatrzył ją na zakupach w Zarze. Jej kariera rozkręciła się po występie u Miucci Prady, której zawdzięcza swoją metamorfozę i niemalże białe włosy.

Do tej pory pojawiła się między innymi w kampaniach Prady, Zary, Gino Rossi oraz Trussardi. Na liście projektantów i domów mody, po których wybiegach chodziła, oprócz wspomnianej Prady, są również: Marc Jacobs, Michael Kors, Chanel, Dior, Dolce&Gabbana, Moschino, Stella McCartney, Valentino, Versace, Victowia Beckham i wiele, wiele innych. Czyli praktycznie wszystkie najważniejsze marki i nazwiska.

pOlaRudnicka5

Ola Rudnicka to nie tylko ładna buzia, dobra figura i mądra głowa. Jest również patriotką, co udowodniła występując w krótkometrażowym filmie serii “Model Mother Tongue” magazynu i-D”, w którym wcieliła się w nauczycielkę języka polskiego. Pokazuje gdzie leży Warszawa i zwraca uwagę na to, co muszą wiedzieć przyjeżdżający do Polski.  Zaprasza też do baru mlecznego na pierogi i ogórki kiszone. Jak widać dobrą reklamę robi nam nie tylko na wybiegach i w pismach modowych.

 

tekst | Aleksandra Barcz

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News