Okno na świat według Aldana Ferrera Garcii

Na Dubai Design Week Global argentyński architekt Aldana Ferrer Garcia zaprezentował koncept okien o intrygującej nazwie „Więcej nieba”. Czym wyróżnił się Garcia?

Architekt stworzył system okien, które mają zapewnić większy komfort oraz możliwość rozkoszowania się widokiem nieba ze swojego domu. Projekt, jak podkreśla jego twórca, szczególnie dedykowany jest właścicielom małych mieszkań, w których często brak przestrzeni i powietrza do życia. „Więcej nieba” rozwija przyjęte dotychczas granice przestrzeni architektonicznej, przełamując tym samym dotychczasowe stereotypy. My, przeciętni zjadacze chleba, do tej pory okna kojarzyliśmy dość dosłownie, jako element wyposażenia domu, mieszkania. Tymczasem Garcia oprócz elementu ozdobnego, uwzględnił również o kwestie praktyczne, biorąc pod uwagę bieżące potrzeby w gęsto zaludnionych miastach.

aldana-ferrer-garcia-more-sky-global-grad-show-dubai-design-week-designboom-08

Okna przypominają kształtem harmonijkę, tworząc tym samym przytulne siedzisko. Z tego miejsca podziwiać możemy niebo i krajobrazy, bądź oddać się błogiemu relaksowi. Zastosowań i możliwości jest naprawdę sporo, a każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Pomysł jest świetny, biorąc przede wszystkim pod uwagę dobroczynnych wpływ światła dziennego na nasz organizm. Przestrzeń wprowadza nas w dobry nastrój, co tym bardziej w jesiennej aurze jest nam potrzebne.

Zobaczcie nietypowe projekty Garcii:

aldana-ferrer-garcia-more-sky-global-grad-show-dubai-design-week-designboom-20

4

3

2

1

tekst | Dagmara Herman

Rate this post