Ogród zimowy – namiastka lata zimą

Chcesz cieszyć się widokiem swojego ogrodu nawet w chłodne dni, które nie pozwalają na komfortowe odprężenie na świeżym powietrzu? Zainwestuj w ogród zimowy. Poniżej przedstawiamy kluczowe zalety aranżacji takiej przestrzeni. Przekonasz się, że ogród zimowy stanie się Twoim ulubionym miejscem do spędzania wolnego czasu w przestrzeni domowej, ale nie tylko. Okazuje się, że zimowy ogród na tarasie wykazuje też ogrom atutów praktycznych.

Ogród przez cały rok

Czy warto zdecydować się na całoroczny ogród? Oczywiście, że tak, jeśli tylko masz ku temu odpowiednie warunki. Co ciekawe, najlepsze projekty zakładają stworzenie ogrodów zimowych nie tylko w przydomowej przestrzeni na prywatnej działce czy na tarasie jednorodzinnej nieruchomości, ale nawet na balkonie. Ogromny wybór rozwiązań technicznych sprawia, że każdy może zakładać dopasowane do indywidualnych potrzeb ogrody zimowe – pomysł na wzbogacenie Twojego ogrodu tego rodzaju to strzał w dziesiątkę. Warto przy tym wskazać, że inwestycja finansowa w taką konstrukcję wcale nie jest duża, jeśli odniesiemy wydatki do korzyści, jakie dzięki niej osiągają właściciele i inni użytkownicy.

Możesz cieszyć się chwilami w otoczeniu bujnej roślinności przez cały rok. To świetne miejsce na picie porannej kawy czy przyjęcie gości. Pamiętaj także, że ogród zimowy może być doskonałą oranżerią, w której zimą przechowasz kwiaty i uratujesz je przed mrozem. Tak naprawdę tego typu przestrzeń może pełnić wiele funkcji, wedle preferencji domowników. Nie ma jednak wątpliwości, że ogród zimowy powiększa przestrzeń użytkową i staje się dodatkowym elementem pomieszczeń mieszkalnych.

Ogród zimowy – względy praktyczne

Okazuje się, że szklana konstrukcja jest nie tylko miejscem wypoczynku, rekreacji czy przechowywania roślin. Eksperci wskazują również na szereg funkcji praktycznych, jakimi charakteryzują się ogrody zimowe. Przede wszystkim, ogród zimowy poprawia bilans cieplny całego budynku, czyli ma znaczenie dla generowania mniejszych kosztów z tytułu ogrzewania nieruchomości.

Co więcej, ogród zimowy warto stawiać od strony ruchliwej, głośnej ulicy, ponieważ ma właściwości wyciszające i tłumiące hałas. Nie ma wątpliwości, że korzystnie wpływa to na komfort mieszkania.

W zimowym ogrodzie panuje wyjątkowy mikroklimat, dzięki czemu z powodzeniem udaje się w nim hodować nawet te najbardziej delikatne oraz egzotyczne rośliny. Wszystko dlatego, że szklana konstrukcja pozwala zachować idealną wilgotność powietrza oraz jego natlenienie.

Pamiętajmy jednak, że ogród zimowy będzie wykazywał wszystkie te zalety jedynie wtedy, gdy zostanie odpowiednio zbudowany. Szklana konstrukcja musi być w pełni odporna na działanie czynników atmosferycznych – chodzi przede wszystkim o współczynnik przenikania ciepła oraz zimna i chłonięcia promieni słonecznych. Dobrą informacją jest zaś fakt, iż jeśli zimowy ogród nie przekracza 25 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, nie jest wymagane pozwolenie na budowę takiego elementu przydomowej przestrzeni.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News