„Ogród rozkoszy ziemskich” wytatuowany na plecach?

Dziewczyna z namalowanym na plecach obrazek ogród rozskoszy ziemskich

Internet dosłownie oszalał na punkcie tej odsłony słynnego obrazu Hieronymusa Boscha. Na pierwszy rzut oka wygląda, jakby był wytatuowany na plecach dziewczyny. Ale, czy na pewno?

Nie, to nie jest tatuaż! To, najprościej mówiąc – obraz w obrazie! A za wszystkim stoi polska malarka Agnieszka Nienartowicz. Po tym, jak opublikowała zdjęcie obrazu w sieci, jej dzieło szybko osiągnęło miano viralowego. I nie ma czemu się dziwić. Jej praca to doskonały przykład na połączenie niezwykle realistycznego malarstwa z klasyczną sztuką.

Ludzie są pełni kontrastów i sprzeczności: chcą czynić dobro, ale zamiast tego czynią zło. Myślałam dużo na temat ludzkiej natury, grzeszeniu i chęci czynienia zła, które jest zapisane gdzieś w każdym z nas. Potem postanowiłam połączyć to z tryptykiem Boscha, który idealnie oddaje właśnie ludzką naturę. Osobiście kocham ten obraz, jest dosyć dziwny i piękny zarazem – mówi malarka.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


4 8 „Ogród rozkoszy ziemskich” wytatuowany na plecach? 0 8 „Ogród rozkoszy ziemskich” wytatuowany na plecach? 3 9 „Ogród rozkoszy ziemskich” wytatuowany na plecach?

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News