Ogłoszenia o pracę zdalną – dlaczego są tak poszukiwane?

praca zdalna biurko i laptop

Wydarzenia ostatnich lat zmusiły wiele firm do otwarcia się na inny rodzaj pracy. Nikogo nie dziwi już możliwość pracy zdalnej czy hybrydowej; ba, sporo osób, szukając pracy, przegląda wyłącznie ogłoszenia mówiące o możliwości pracy zdalnej. Dlaczego tak bardzo nam na tym zależy?

Praca zdalna jest jedynie trybem pracy – i o tym należy pamiętać w pierwszej kolejności. Niestety wielu wciąż wydaje się, że praca zdalna jest w jakiś sposób łatwiejsza i wiąże się z mniejszą liczbą obowiązków. Przeglądając darmowe ogłoszenia o pracę, zanim skupisz się wyłącznie na możliwościach pracy z domu, zastanów się, czy ten tryb na pewno sprawdzi się w Twoim przypadku.

Ogłoszenia o pracę – na co zwracać uwagę?

Wertując oferty pracy, skup się na swoich umiejętnościach i kwalifikacjach. Pracodawca, udostępniając na portalu z darmowymi ogłoszeniami bez rejestracji informację o rekrutacji do swojej firmy, szuka osoby, która ma wiedzę potrzebną na dane stanowisko. Zastanów się więc, co potrafisz, przeanalizuj swoje CV pod kątem wszelkich przydatnych dla pracodawców umiejętności i aplikuj na te ogłoszenia, które wydadzą Ci się szczególnie dopasowane do Twoich kompetencji.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Na portalach z ogłoszeniami niestety łatwo znaleźć oferty, które mogą budzić wątpliwość. Osoby niewprawione w poszukiwaniach nabierają się na ogłoszenia z niskim progiem wejścia. Pamiętaj, że dobrze płatna praca zdalna, do której nie potrzeba żadnych kwalifikacji i umiejętności, najprawdopodobniej… nie istnieje. Internet roi się od osób próbujących wciągnąć osoby poszukujące pracy do piramid finansowych lub obsadzając je w roli tzw. słupa, który z konsekwencjami podjęcia szemranej współpracy będzie mierzył się jeszcze przez kilka miesięcy lub lat.

Weź sprawy w swoje ręce – dodaj bezpłatne ogłoszenie

Szukając pracy zdalnej, nie musisz bazować jedynie na ofertach dostępnych na portalach ogłoszeniowych. Co możesz zrobić, by wykazać inicjatywę?

  • Pozwól pracodawcom się znaleźć – dodaj ogłoszenie za darmo; poinformuj o poszukiwaniu przez siebie pracy i przedstaw się z najlepszej strony (bazuj na konkretach – na tym, co potrafisz, jakie programy obsługujesz i jak wygląda Twoja dyspozycyjność).
  • Znajdź miejsca, w których chcesz pracować i nawiąż kontakty z ich działami HR lub z właścicielami – napisz maila, zadzwoń lub po prostu przejdź się bezpośrednio do siedziby firmy.

Szukanie pracy przez Internet – jakich błędów unikać?

Dlaczego chcesz pracować zdalnie?

Pomyśl o tym, jakie korzyści widzisz w pracy zdalnej. Ogłoszeń o pracę z domu poszukują często np. młodzi rodzice chcący pracować przy dziecku – o ile freelancing bywa możliwy w takim układzie, o tyle praca etatowa raczej nie. Podczas 8 godzin codziennej pracy musisz mieć głowę wolną od domowych obowiązków; skupić się na swoich zawodowych zadaniach, nie odrywając się co chwilę.

Praca zdalna sprawdzi się, jeśli Twoją motywacją jest lokalizacja (trudny dojazd do biura), fobia społeczna czy po prostu lepsza organizacja pracy w ciszy niż w zatłoczonym biurze. I niezależnie od motywacji, to właśnie umiejętność organizacji samodzielnej pracy jest tu najważniejsza.

Zobacz też: Jak wygląda praca chińskiej modelki, pozującej dla sprzedawców z Aliexpress?

Jak wygląda praca chińskiej modelki, pozującej dla sprzedawców z Aliexpress?

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News