OFF SCENY na Off Plus Camera

Jeżeli przebieracie nogami czekając na tegoroczną edycję Off Plus Camera, tą informacją zaostrzymy Wasz apetyt. Na początku maja na OFF SCENIE m.in. When Saints Go Machine i Sleep Party People.

Od 1 do 9 maja w ramach Festiwalu Off Plus Camera na scenie krakowskiego klubu Forty Kleparz wystąpią znani i docenieni artyści oraz młode kolektywy. Na Festiwalu uciekamy od oczywistych, sprawdzonych wyborów. Zależy mi, aby promować ciekawe i świeże brzmienia – podkreśla Justyna Czarna, odpowiedzialna za program OFF SCENY.

When Saints Go Machine to jeden z najważniejszych skandynawskich zespołów. Muzycy eksperymentują z dźwiękiem, czerpiąc inspirację z bardzo różnych gatunków. Z kolei oniryczny projekt duńskiego multiinstrumentalisty Briana Batza, czyli Sleep Party People – nie wahajmy się użyć tego słowa – po prostu hipnotyzuje. Ich koncerty to idealnie zbalansowana dawka elektronicznego brzmienia. Do Polski wpadną także  We Were Evergreen, dla których będzie to pierwsza wizyta w naszym kraju. Francuskie trio – na stałe mieszkające w Londynie – ukoi słuchaczy delikatnymi melodiami i lirycznym wokalem.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Gin Ga Ivy & Gold PapyllonNa OFF SCENIE nie zabraknie też prawdziwych scenicznych zwierząt. Mowa oczywiście o członkach austriackiego zespołu GIN GA.  Nie do przegapienia jest też występ Bite the Buffalo, którzy mają za sobą koncerty m.in. na Glastobury czy SXSW w Teksasie. Ich zadziornego rock’n’rolla docenił sam Robert Plant. Przed polską publicznością wystąpią po raz pierwszy. Podobnie jak Ivy & Gold, którzy wokalem i kompozycjami zdążyli już porwać Wyspiarzy. Popis niezależnego grania gwarantują Słowacy z grupy Papyllon. Dopełnią OFF SCENĘ energetycznym i  melodyjnym indie rockiem.

Sleep Party People_photo by Paw Ager

We Were Evergreen

Już wkrótce kolejne newsy o zaproszonych artystach i pełna wersja szczegółowego line-upu. Organizatorzy przez dziewięć pierwszych dni maja zapraszają do Klubu Muzycznego Forty Kleparz (Kamienna 2, Kraków). Wejście za okazaniem biletu zerowego lub biletu do kina z danego dnia.

Więcej informacji na www.offpluscamera.com

 

 

 

 

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News