Odrealnione kolaże Douglasa Hale’a

Douglas Hale tworzy odrealnione kolaże z przeróżnych kolorowych obrazów. Fantastyczne krajobrazy i niezwykłe portrety kuszą wzrok i pobudzają wyobraźnię. Wykorzystując oraz reinterpretując istniejące już wizerunki, tworzy coś zupełnie innego, oderwanego od wcześniejszych znaczeń.

Zabawa z obrazem i symbolizmem. Artysta przetwarza zdjęcia w stylu retro, by uzyskać z nich surrealistyczny obraz. Udziwnione prace są kreatywne, pomysłowe i pełne energii. Można w nich odnaleźć plemienne oraz mitologiczne odniesienia. Lustrzane odbicia, z pozoru przypadkowe lub kontrastowe elementy, czy sama kompozycja tworzą piękne sceny pełne fantazji.

Kolaże nadają nowy sens, tworzy odrębny świat wyobrażeń. Nawet jeden dodany element bądź powielanie zmieniają całość. Powtarzające się motywy koła, trójkąta czy kwadratu nadają dynamiki. Łączą się ze sceneriami, zwierzętami oraz portretami. Wyczuwalna jest atmosfera snu.

douglas-hale-1-800x800

douglas-hale-2-800x800

douglas-hale-3-800x800

douglas-hale-4-800x800

douglas-hale-7-800x800

douglas-hale-collages-2-800x1237

douglas-hale-collages-4

douglas-hale-collages-5

douglas-hale-collages-6

douglas-hale-collages-7

douglas-hale-collages-8

douglas-hale-collages-9

douglas-hale-collages-11-800x800

douglas-hale-collages-13

douglas-hale-collages-14

Hale, ilustrator i projektant, pracuje jako wolny strzelec. Jego kolejne prace można śledzić na instagram.com/douglashale i douglashale.tumblr.com.

tekst | Aleksandra Berezowska

Rate this post