#beauty

Odmładzanie laserem pikosekundowym – co warto wiedzieć?

Działanie nieinwazyjnych zabiegów odmładzających wynika ze stymulacji kolagenu w skórze. Pobudzanie organizmu do produkcji tego białka, skutkuje samoregeneracją i wygładzeniem zmarszczek. Tak właśnie działa laser pikosekundowy, który dodatkowo może usuwać też przebarwienia i blizny potrądzikowe. Poznaj najważniejsze informacje na temat odmładzania laserowego, z którego skorzystasz w najlepszych klinikach medycyny estetycznej.

U kogo sprawdzi się odmładzanie laserowe?

Odmładzanie laserowe to zabieg, który pozwala na redukcję różnych objawów starzenia się skóry. Działa przede wszystkim przeciwzmarszczkowo, ale też umożliwia redukcję przebarwień. Jego zaletą jest to, że jest zabiegiem mało inwazyjnym, który można wykonać bez konieczności długotrwałej rekonwalescencji. Zabieg ten dedykowany jest więc osobom, które chcą odmłodzić skórę, ale nie mogą pozwolić sobie na inwazyjne zabiegi chirurgiczne i rezygnację z codziennej aktywności. Co więcej, laserowe odmładzanie twarzy działa też profilaktycznie – wzmacnia strukturę skóry i spowalnia proces starzenia. Dzięki regularnemu poddawaniu się laseroterapii można cieszyć się atrakcyjnym, młodym wyglądem przez wiele lat. Jeśli chcesz w bezpieczny i nieinwazyjny sposób odmłodzić swoją skórę, powinieneś rozważyć zabieg przy użyciu lasera.

Jak działa laser pikosekundowy?

Discovery Pico oraz inne lasery pikosekundowe, z których skorzystasz w Klinice Miracki w Katowicach, to najnowocześniejsze rozwiązanie medyczne służące do odmładzania skóry. Technologia pikosekundowa umożliwia osiągnięcie maksymalnej mocy szczytowej w ultrakrótkich impulsach. Laser Discovery Pico wykorzystuje neodymowo-yagowe źródło światła laserowego o podwójnej długości fali. Wiązka lasera powoduje uszkodzenia mechaniczne, a nie termiczne, dzięki czemu zabieg jest mało inwazyjny. W przeciwieństwie do laserów frakcyjnych nie powoduje on przerwania ciągłości naskórka. Zabieg nie wymaga też rekonwalescencji.  

Energia laserowa powoduje mikrouszkodzenia w głębokich warstwach skóry. Następuje pobudzenie komórek skóry do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny. Skóra rozpoczyna intensywną odbudowę, której efektem jest naprawa wszelkiego rodzaju uszkodzeń wywołanych starzeniem się skóry – spłycenie zmarszczek i odmłodzenie twarzy.

Jakie efekty przynosi laserowe odmładzanie twarzy?

Dzięki zastosowaniu technologii najkrótszego impulsu odmładzanie twarzy laserem pikosekundowym wykazuje wysoką skuteczność w zakresie likwidacji głębokich zmarszczek, przebarwień i blizn potrądzikowych. Skóra po laseroterapii staje się gładka i rozświetlona. Należy pamiętać, że optymalne efekty nie pojawiają się od razu. Choć bezpośrednio po zabiegu można zauważyć wyraźną poprawę kondycji skóry, to na ostateczne rezultaty trzeba poczekać kilka tygodni, a najlepiej poddać się całej serii zabiegów oraz skorzystać z terapii wspomagających.

Oczekiwane rezultaty można osiągnąć już po trzech zabiegach. Oczywiście, aby zachować dobrą kondycję skóry, należy poddawać się zabiegom laserowym cyklicznie (zgodnie z zaleceniami lekarza lub kosmetologa). Specjaliści zalecają też łączenie odmładzania laserowego z innymi zabiegami w ramach tzw. terapii skojarzonych. Działanie lasera na zmarszczki wzmacniają i uzupełniają takie zabiegi, jak mezoterapia igłowa osoczem bogatopłytkowym, peelingi chemiczne, a także wypełniacze. Dla przyspieszenia regeneracji i złagodzenia ewentualnych podrażnień warto zastosować terapię światłem LED.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat odmładzania laserowego, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach.

Materiał partnerski

Zobacz też: Margot Robbie i Ryan Gosling jako żywi Barbie i Ken

Komentarze
Rate this post
kris

Recent Posts

Maya Hawke i jej marzycielski świat na albumie „MOSS”

Pierwszego dnia jesieni 2022 roku Maya Hawke podarowała swoim słuchaczom idealny soundtrack do podziwiania złotych…

15 godzin ago

Stylowe mścicielki w „Zróbmy zemstę” [recenzja]

16 września 2022 roku odbyła się premiera produkcji oryginalnej Netflix zatytułowanej „Zróbmy zemstę” – prawdziwej…

2 dni ago

Na czym polegają studia interaktywne?

Studenci wybierający naszą uczelnię i dostępne na WSB-NLU kierunki, mają możliwość studiowania w trybie niestacjonarnym,…

2 dni ago

Poczet pisarzy różnych: Andrzej Stasiuk

Zbiór  „Grochów”, wydany ostatnio przez Czarne, to dobra okazja, aby przypomnieć sobie wczesne książki Andrzeja Stasiuka,…

3 dni ago

TOP 10: Najlepsze polskie gry komputerowe

Polski rynek gier komputerowych jest znacznie bardziej rozległy, niż można przypuszczać. Już od zamierzchłych lat…

3 dni ago

Najlepsze gejowskie kluby w Polsce

Doskonała muzyka, duży parkiet, smaczne i niezbyt drogie drinki... co jeszcze charakteryzuje godny uwagi klub…

4 dni ago