Od popu do punka w imię planety. Zespół The 1975 opublikował teledysk w stylu Marilyna Mansona do utworu o kryzysie klimatycznym

Czterech mężczyzn ubranych w czarne garnitury. Jeden śpiewa do mikrofonu, dwóch gra na gitarach, jeden na perkusji. Wokół nich kolorowe ekrany z napisami.

Zespół The 1975 do tej pory znany był z popowego brzmienia oraz tekstów o romantycznej tematyce, śpiewanych w wysokiej tonacji przez frontmana Mattiego Healy. W ostatnim tygodniu byliśmy jednak świadkami zwrotu o 180 stopni.

Utwór People szokuje pod każdym względem. Bez uprzedzenia, od pierwszej sekundy, uderza nas fala punk rockowego brzmienia, a chaotyczny i agresywny teledysk w stylu Marilyna Mansona nie pozwala oderwać się od ekranu.

Healy znany jest z otwartego wypowiadania się na tematy polityczne, szczególnie dotyczące osób LGBT, tym razem frontman grupy z Manchesteru każe nam się obudzić i uzmysłowić sobie jak wygląda sytuacja naszej planety.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Utwór traktuje o ignorancji z jaką podchodzimy do kryzysu klimatycznego i jak nasze lenistwo może wpłynąć na następne pokolenia. Z pewnością nie bez znaczenia jest współpraca grupy z młodą aktywistką Gretą Thunberg, czego efekty poznaliśmy miesiąc temu. Wtedy zespół opublikował utwór/manifest wypowiedziany przez Thunberg, na temat zagrażających nam zmian klimatycznych.

People w jednoznaczny sposób ukazuje opinię zespołu na temat obecnej sytuacji planety: tak jak Matty Healy, my musimy zacząć krzyczeć, by wreszcie przedsięwzięto wyraźne kroki na drodze walki z kryzysem klimatycznym. Utwór dodatkowo udowadnia jak różnorodną muzykę jest w stanie tworzyć grupa z Manchesteru i nie pozwala usiedzieć w miejscu, w oczekiwaniu na ich nadchodzący album.

Tekst: Wiktor Knowski

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News