Obnażone z komercji

Fotograf rodem z Chin tworzy zdjęcia, na których nagość nie ma nic wspólnego z tanią erotyką czy wyuzdaną pornografią. Jego głównym zamysłem jest pokazanie ciała tak, by pokonać tabu związane z seksem i seksualnością w ogóle. W konserwatywnym i zamkniętym kraju stara się przypominać, że człowiek jest istotą właśnie seksualną. Jego prace znajdują się w związku z tym na czarnej liście, a strona internetowa, na której je zamieszczał, została zablokowana.

Zdjęcia celowo są przerysowane i szokujące, Hang wierzy bowiem, że tylko w taki sposób uda mu się zwrócić uwagę na problem narastającego tabu. Wie, że jest zbyt odważny, by przekroczyć raz postawione granice, chce jednak zapobiec tworzeniu nowych. Zwraca się do młodych ludzi, którzy mogą jeszcze zmienić punkt widzenia i wyrwać się z kręgu zakazów, którymi obwarowana jest cielesność.

Dlaczego nagość? Fotograf tłumaczy, że bez ubrania jesteśmy najszczersi – nie mamy przecież nic do ukrycia. Zdjęcia Hanga to wielki test na otwartość, samoświadomość i akceptację człowieczeństwa z całym jego bagażem.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


 000010-3

000032

000035 2

000039_39

000041_69_670

 

Zdjęcia |

Tekst | Dominika Charytoniuk

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News