Objawienie alternatywnego popu

 

Olivia Anna Schnitzlern

Oliwia tak naprawdę nazywa się Olivia Anna Schnitzlern. Tym z Was, którym zdarza się oglądać telewizję, jest być może znana jako dziewczyna z basem podbiła serca jurorów w programie 'Must be the music’, dzięki któremu zyskała szerszy rozgłos.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Olivia Anna Livki

Jednak występ w show nie był dla niej początkiem profesjonalnej przygody z muzyką, bowiem już od 2004 roku Livki pracuje nad swoim warsztatem. W 2009 r. artystka nagrała swoje pierwsze demo, zaś dwa lata później założyła niezależną wytwórnię płytową Livki Music i zagrała support przed koncertem Lenny’ego Kravitza. Olivia zdecydowanie wyróżnia się na polskiej scenie popowej, w jej muzyce nie ma ani grama sztuczności, wszystko, jak sama mówi, wypływa prosto z niej. Uwagę przyciągają także jej niesamowite kostiumy sceniczne, które sama projektuje inspirując się kreacjami haute couture . W jej twórczości słychać echa muzyki afrykańskiej i etnicznej, najbardziej jednak wybija się bas, instrument opanowany przez Livki do perfekcji. Olivia bywa często porównywana do legendy rocka Patti Smith, jednak estetyka i jakość wykreowana przez Olivię są jedyne w swoim rodzaju. Muzyka tworzona przez nią porywa i wciąga, za to same teksty (których również jest autorką) dotykają tematów takich jak współczesna kultura, pokolenie 20+ czy codzienna walka z sobą samym. Jeśli jeszcze nie znacie tej uber-zdolnej i inspirującej postaci czas najwyższy to zmienić!

 https://www.youtube.com/watch?v=jTa0A4qBngs

tekst | Katarzyna Choromańska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News