Categories: ludziemiasto

O tym, jak #girlpower zagościło w klasie astronautów NASA ?

Kobiety górą! NASA właśnie opublikowała listę absolwentów klasy astronautów i to, co najbardziej rzuca się w oczy to fakt, że prawie połowę z nich stanowią kobiety.

Tegoroczni szczęśliwcy zostali wybrani spośród ponad 18 tysięcy kandydatów ze Stanów Zjednoczonych oraz podległych im terytoriów. Na jedno miejsce chętnych było aż 1500 osób! Kandydaci, którym udało zakwalifikować się do tej prestiżowej klasy, musieli wykazać się niebanalną wiedzą z zakresu inżynierii, geologii oraz astronomii.

Niewątpliwie cieszy więc fakt, że spośród tych dwunastu wybitnych osób ponad połowa to kobiety. Każda z nich w przyszłości prawdopodobnie będzie uczestniczyć w podróżach kosmicznych. Zanim jednak tak się stanie, wszyscy z tegorocznych absolwentów będą musieli odbyć dwuletnią praktykę w Johnson Space Center w Houston.

Trzymamy kciuki za młodych astronautów i liczymy na to, że z roku na rok coraz więcej kobiet będzie zasilało ich szeregi! A tymczasem, poznajcie żeńską część NASA!

Jessica Watkins (29 lat)

Ma doktorat z geologii. Wcześniej współpracowała z programem NASA Ames Research Center oraz Jet Propulsion Laboratory. Obecnie pracuje w Kalifornijskim Instytucie Technologii, gdzie bierze udział w programie Mars Science Laboratory, w ramach którego na Marsa wysłano łazik o nazwie Curiosity.

Jasmin Moghbeli (33 lata)

Pracuje w marynarce wojennej Stanów Zjednoczonych, gdzie jest pilotem śmigłowców. Specjalizuje się też w inżynierii lotnictwa, w tym również w inżynierii lotów kosmicznych.

Kayla Barron (29 lat)

Jest porucznikiem marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych. Jako jedna z pierwszych kobiet oficerów w historii została dopuszczona do służby na amerykańskich łodziach podwodnych w warunkach bojowych. Ukończyła również inżynierię nuklearną na University of Cambridge.

Zena Cardman (29 lat)

Jest biologiem specjalizującym się w badaniach życia wodnego, szczególnie mikroorganizmów zamieszkujących głębokie jamy i osady morskiego dna. Wielokrotnie brała udział w wyprawach na Antarktykę.

Loral O’Hara (34 lata)

Jest specjalistką w astronautyce i aeronautyce. Już jako studentka brała udział w projekcie KC-135, w ramach którego NASA badało warunki zmniejszonej grawitacji. Współpracowała z ośrodkiem Jet Propulsion Laboratory. Obecnie pracuje w słynnym Instytucie Oceanograficznym Woods Hole.

Tekst: Julia Gugniewicz

Komentarze
Rate this post
Klarysa Marczak

Recent Posts

Stranger Things – najlepiej ubrani członkowie obsady

Stranger Things to popularny serial amerykański stworzony dla Netflixa. Jego fabuła zaczyna się od zaginięcia…

2 dni ago

BAPE x Minions – Minionki: wejście w streetwear

BAPE po raz kolejny uderza w świat kina. Z myślą o swoich najmłodszych odbiorcach, firma…

3 dni ago

Wielki powrót Travisa Scotta – Cactus Jack & Dior

Travis Scott wydaje się jedną z najważniejszych postaci ze świata show biznesu. Zwłaszcza jeśli mowa…

4 dni ago

Poczet pisarzy różnych: Herbert George Wells

Wszyscy znają „Wehikuł czasu” i „Wojnę światów”, niewiele więc pożytku przyjdzie ze wspominania ich po…

5 dni ago

Levi’s® x Naomi Osaka w najnowszej kolaboracji

Kiedy dochodzi  do starcia mody i sportu, nie ma miejsca na przegranych. A z pewnością…

6 dni ago

Poczet pisarzy różnych: Witold Gombrowicz

Warto przeszczepić co nieco z edukacyjnych obowiązków na wakacyjne przyjemności. Na przykład ponowną lekturę Gombrowicza.…

7 dni ago