O co chodzi z kostiumem, który miał ochraniać surferów przed zmianami klimatu?

Postać w ciemnym stroju pływackim, zakrywającym głowę maską, trzyma deskę do surfingu

Kostium ochroniłby, gdyby tylko istniał. Specjalny strój dla surferów, miał w założeniu chronić przed zmianami klimatu, skutkującymi groźnym zanieczyszczeniem wód. Jednak okazało się, że jego kampania reklamowa okazała się środkiem do innego celu.

Fundacja Surfrider, razem z firmą Vissla, nakręciła reklamę kostiumu o nazwie The Rising Seas. Okazało się jednak, że strój nigdy nie istniał. Wszystko to było kampanią nawołującą Kongres Stanów Zjednoczonych do podjęcia działań przeciwko zmianom klimatu.

maxresdefault 3 O co chodzi z kostiumem, który miał ochraniać surferów przed zmianami klimatu?

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


The Rising Seas Wetsuit może nie jest prawdziwy, za to zagrożenie dla oceanów z pewnością jest – mówią organizatorzy akcji. Do swoich sukcesów już mogą zaliczyć zakaz stosowania plastikowych torebek w Kalifornii, czy ochronę Oceanu Atlantyckiego przed odwiertami w celu wydobycia ropy.

Mamy nadzieje, że Kongres w końcu uwierzy w zagrożenie związane ze zmianami klimatu, a nie uzna go za kolejny fake news.

Tekst: Wiktor Knowski

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News