Nowy produkt LEGO ma pomóc w eliminacji stresu i lęków u dorosłych

Ryba zbudowana z klocków

Duńska firma LEGO, która w tym roku obchodzi 40-lecie swoich minifigurek, postanowiła zadbać także o nieco starszych przedstawicieli społeczeństwa, bo przecież wiadomo, że jeśli o LEGO chodzi, wiek nie ma wcale tak dużego znaczenia.

Nowy zestaw od LEGO, dedykowany dorosłym ma zadbać o ich zdrowie psychiczne w czasach, gdy stres i lęki dominują nad naszym życiem. Forma, bo tak się nazywa ów zestaw, składa się z klocków i elementów wykończeniowych, które finalnie tworzą rybę. Jak się okazuje, proces składania, jak sama zabawa złożoną już rybą, może pomóc w redukcji stresu czy napadów lęku.

Oprócz klocków, które są wykorzystywane do budowy szkieletu, zestaw zawiera także mechanizm przekładni i element korbowy, dzięki któremu ryba może się poruszać. Projekt został zainicjowany przez LEGO Ideas i została rozpoczęta akcja crowfundigowa dla tego projektu, którą możecie wesprzeć tutaj.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News