Nowy krążek Dog Whistle: wehikuł do lat 90.

Dwie uśmiechnięte dziewczyny trzymające w dłoniach doniczki z kwiatami

Mówi się, że muzyka dziewczyn z Dog Whistle jest pełna wdzięku i miłej niedbałości. Nowy album, którego premiera zapowiedziana jest na 31 marca, to mieszanka nostalgii lat 90. i podróży palcem po nieistniejącej mapie do mitycznej Persji.

Pierwszy album Ani i Leny z Dog Whistle został wydany w 2015 roku i nazywa się, po prostu: Dog Whistle. Debiutancki krążek spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem i szybko podbił serca słuchaczy.

Muzyka Dog Whistle jest pełna wdzięku, niedbałości, ale takiej miłej, a przede wszystkim szczerości. Ich piosenki są trochę jak przeglądanie nastoletniego pamiętnika. Wiadomo, czasem się trochę udręczymy, ale jest też mnóstwo śmiechu, zabawy i wzruszeń – powiedziała Halina Jasonek z Onet Muzyka

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Drugi album Dog Whistle, podobnie jak pierwszy, posiada dość naturalny tytuł: 2. Produkcją albumu, tak samo, jak debiutanckiego, zajął się Michał Kupicz, a na perkusji gościnnie zagrał Aleksander Makowski, znany jako gitarzysta zespołu The Saturday Tea. Jego pierwsza część to interpretacje piosenek ludowych (surferskie Zim Zim Zim w języku dari) oraz poezji — surowe, rockowe Gole Yakh. Z kolei nie-zachodni pop reprezentuje delikatna ballada Man Amadeam, inspirowana utworem perskiej diwy Googoosh, czy Boro Boro, które w wykonaniu Ani i Leny staje się hymnem niezależnych dziewczyn — #GIRLPOWER!

Dwie dziewczyny na tle roślin i białej ściany

W skład drugiej części albumu wchodzi wspomniana nostalgia lat 90., czyli kawałek Sleepover, w którym padają nawet nazwy kultowych rzeczy z lat 90., czy znane singlowe Gun, opatrzone nawiązującym do tamtych czasów wideo. Dziewczyny dodały też nutkę wzruszenia, którą odnajdziemy we francuskojęzycznym utworze A l’autre fille i drugim singlu Lost Weekend, do którego także powstał teledysk. Właśnie w tym synthpopowym, lirycznym kawałku na basie zagrał Krzysztof Marzec, dawny Pan Tik-Tak, a obecnie kompozytor zespołu Fasolki i gitarzysta rock’n’rollowego The Plants.

Album od jutra będzie dostępny w wersji cyfrowej na Spotify oraz w limitowanej edycji CD z ciasteczkami od KUKI. Na tym nie koniec! Z okazji premiery płyty, jutro (31 marca), w warszawskiej Klubojadalni Eufemia odbędzie się oficjalna celebracja drugiego krążka Leny i Ani (dodajmy również, że ten dzień to urodziny Leny). Szczegóły dotyczące eventu znajdziecie TUTAJ, mamy nadzieję, że widzimy się z wami i wspólnie będziemy świętować pojawianie się płyty 2.

Kolorowa okładka płyty zespołu Dog Whistle

Zdjęcia: Muisto

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News