Categories: ludziemiasto

Nowy kalendarz Pirelli: Alicja w Krainie Czarów z RuPaul?

Kalendarz Pirelli jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych kalendarzy na świecie. Tworzony od połowy lat 60. stał się symbolem przemian obyczajowych i wyznacznikiem trendów modowych. O jego prestiżu świadczy zarówno udział topowych modelek, jak i uznani fotografowie. Był wyznacznikiem zmiany i pewnie jeszcze długo będzie, bo zdjęcia na rok 2018 już pozostawiły odcisk buta stąpającego krokiem milowym.

Choć oficjalnie kalendarz będzie dostępny dopiero za kilka miesięcy, to Pirelli opublikował zdjęcia z serii behind the scenes, na których cenione postacie ze świata show-biznesu wcieliły się w bohaterów Alicji z Krainy Czarów.

Za całość konceptu odpowiada fotograf Tim Walker i nowy redaktor naczelny brytyjskiego Vogue’a Edward Enniful. Ten drugi znany już z odstających od tradycji projektów zaprosił do współpracy wyłącznie czarnoskórych artystów. Znajdują się tam między innymi Naomi Campbell, Lupita Nyong’o i Puff Daddy, jednak największą sensacją sesji jest dobór osoby do roli Królowej Kier.

Czytaj również: Shante, you stay: poznajcie RuPaul i jego dziewczyny

RuPaul, bo o nim mowa, jest aktorem, wokalistą i osobowością telewizyjną. Jest również przedstawicielem amerykańskiej śmietanki LGBT i jedną z najlepszych drag queen na świecie, więc jego obecność na kartkach kalendarza może być niemałym zaskoczeniem.

Mimo że kalendarz przez wielu jest dalej przede wszystkim kojarzony z ociekającymi negliżem zdjęciami, to warto przypomnieć, jak radykalnie przedstawiciele Pirelli od takiej polityki odeszli.

W 2016 roku Annie Leibovitz uwieczniła na fotografiach kobiety odgrywające istotną rolę w formowaniu kultury współczesnej, a w kalendarzu z tego roku możemy oglądać fotografie gwiazd hollywoodzkich autorstwa Petera Lindbergha, który postanowił promować piękno naturalne i uwiecznić panie bez makijażu.

Ciężarówka załadowana zmianami jest ciężka i sunie do przodu powoli. Miejmy nadzieję, że opony, na których się porusza, nie stracą zbyt szybko przyczepności.

Tekst: Jeremi Pedowicz

Komentarze
Rate this post
Klarysa Marczak

Recent Posts

Na czym polegają studia interaktywne?

Studenci wybierający naszą uczelnię i dostępne na WSB-NLU kierunki, mają możliwość studiowania w trybie niestacjonarnym,…

23 minuty ago

Poczet pisarzy różnych: Andrzej Stasiuk

Zbiór  „Grochów”, wydany ostatnio przez Czarne, to dobra okazja, aby przypomnieć sobie wczesne książki Andrzeja Stasiuka,…

11 godzin ago

TOP 10: Najlepsze polskie gry komputerowe

Polski rynek gier komputerowych jest znacznie bardziej rozległy, niż można przypuszczać. Już od zamierzchłych lat…

1 dzień ago

Najlepsze gejowskie kluby w Polsce

Doskonała muzyka, duży parkiet, smaczne i niezbyt drogie drinki... co jeszcze charakteryzuje godny uwagi klub…

2 dni ago

Przegryw – poznaj 5 największych przegrywów w historii

Przegryw jest szerokim pojęciem. Według Słownika Miejskiego Slangu jest to ,,osoba, która przegrywa życie, nie…

3 dni ago

thea wang – urokliwa debiutantka na norweskiej scenie muzycznej!

9 września 2022 roku dzięki wszystkim serwisom streamingowym światło nocne ujrzał piękny album „While He…

4 dni ago