Categories: ludziemiasto

Nowy kalendarz Pirelli: Alicja w Krainie Czarów z RuPaul?

Kalendarz Pirelli jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych kalendarzy na świecie. Tworzony od połowy lat 60. stał się symbolem przemian obyczajowych i wyznacznikiem trendów modowych. O jego prestiżu świadczy zarówno udział topowych modelek, jak i uznani fotografowie. Był wyznacznikiem zmiany i pewnie jeszcze długo będzie, bo zdjęcia na rok 2018 już pozostawiły odcisk buta stąpającego krokiem milowym.

Choć oficjalnie kalendarz będzie dostępny dopiero za kilka miesięcy, to Pirelli opublikował zdjęcia z serii behind the scenes, na których cenione postacie ze świata show-biznesu wcieliły się w bohaterów Alicji z Krainy Czarów.

Za całość konceptu odpowiada fotograf Tim Walker i nowy redaktor naczelny brytyjskiego Vogue’a Edward Enniful. Ten drugi znany już z odstających od tradycji projektów zaprosił do współpracy wyłącznie czarnoskórych artystów. Znajdują się tam między innymi Naomi Campbell, Lupita Nyong’o i Puff Daddy, jednak największą sensacją sesji jest dobór osoby do roli Królowej Kier.

Czytaj również: Shante, you stay: poznajcie RuPaul i jego dziewczyny

RuPaul, bo o nim mowa, jest aktorem, wokalistą i osobowością telewizyjną. Jest również przedstawicielem amerykańskiej śmietanki LGBT i jedną z najlepszych drag queen na świecie, więc jego obecność na kartkach kalendarza może być niemałym zaskoczeniem.

Mimo że kalendarz przez wielu jest dalej przede wszystkim kojarzony z ociekającymi negliżem zdjęciami, to warto przypomnieć, jak radykalnie przedstawiciele Pirelli od takiej polityki odeszli.

W 2016 roku Annie Leibovitz uwieczniła na fotografiach kobiety odgrywające istotną rolę w formowaniu kultury współczesnej, a w kalendarzu z tego roku możemy oglądać fotografie gwiazd hollywoodzkich autorstwa Petera Lindbergha, który postanowił promować piękno naturalne i uwiecznić panie bez makijażu.

Ciężarówka załadowana zmianami jest ciężka i sunie do przodu powoli. Miejmy nadzieję, że opony, na których się porusza, nie stracą zbyt szybko przyczepności.

Tekst: Jeremi Pedowicz

Komentarze
Rate this post
Klarysa Marczak

Recent Posts

Jacquemus powraca na jesień 2022

Przez ostatnie lata, Jacquemus stał się synonimem niepowtarzalnej, francuskiej mody. Od momentu, gdy osadził modelki…

11 godzin ago

Spike Jonze – ułożony szaleniec

„What will he do next? Whatever the fuck I want” – słowa Bama Margery, współtwórcy „Jackassa” idealnie pasują do Jonzego. Chciałbym być jak…

2 dni ago

Bariera dźwięku a pierwsze wrażenie

W świecie podziałów na wysokich i niskich, ładnych i brzydkich, od zarania dziejów rysuje się…

2 dni ago

Czapka z daszkiem – rodzaje i przykłady stylizacji

Pozornie każda czapka z daszkiem jest taka sama, jednak nie do końca jest to prawdą.…

3 dni ago

Gua Sha – kamień do masażu twarzy. Jak go używać?

Masaż - znamy jego dobroczynny wpływ na ciało: nie tylko niweluje napięcia mięśni, ale także…

3 dni ago

Stranger Things 4 Vol. 1 – mroczny powrót serialu [recenzja]

Po niemal trzech latach wyczekiwania i snucia teorii serial „Stranger Things” powrócił z pierwszą częścią…

3 dni ago