Nowy kalendarz Pirelli: Alicja w Krainie Czarów z RuPaul?

Czarnoskóry mężczyzna w czerwonej sukience pozuje do zdjęcia.

Kalendarz Pirelli jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych kalendarzy na świecie. Tworzony od połowy lat 60. stał się symbolem przemian obyczajowych i wyznacznikiem trendów modowych. O jego prestiżu świadczy zarówno udział topowych modelek, jak i uznani fotografowie. Był wyznacznikiem zmiany i pewnie jeszcze długo będzie, bo zdjęcia na rok 2018 już pozostawiły odcisk buta stąpającego krokiem milowym.

Choć oficjalnie kalendarz będzie dostępny dopiero za kilka miesięcy, to Pirelli opublikował zdjęcia z serii behind the scenes, na których cenione postacie ze świata show-biznesu wcieliły się w bohaterów Alicji z Krainy Czarów.

Za całość konceptu odpowiada fotograf Tim Walker i nowy redaktor naczelny brytyjskiego Vogue’a Edward Enniful. Ten drugi znany już z odstających od tradycji projektów zaprosił do współpracy wyłącznie czarnoskórych artystów. Znajdują się tam między innymi Naomi Campbell, Lupita Nyong’o i Puff Daddy, jednak największą sensacją sesji jest dobór osoby do roli Królowej Kier.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Czytaj również: Shante, you stay: poznajcie RuPaul i jego dziewczyny

RuPaul, bo o nim mowa, jest aktorem, wokalistą i osobowością telewizyjną. Jest również przedstawicielem amerykańskiej śmietanki LGBT i jedną z najlepszych drag queen na świecie, więc jego obecność na kartkach kalendarza może być niemałym zaskoczeniem.

Mężczyzna przebrany za dragqueen w scenerii z Alicji w Krainie Czarow

Mimo że kalendarz przez wielu jest dalej przede wszystkim kojarzony z ociekającymi negliżem zdjęciami, to warto przypomnieć, jak radykalnie przedstawiciele Pirelli od takiej polityki odeszli.

W 2016 roku Annie Leibovitz uwieczniła na fotografiach kobiety odgrywające istotną rolę w formowaniu kultury współczesnej, a w kalendarzu z tego roku możemy oglądać fotografie gwiazd hollywoodzkich autorstwa Petera Lindbergha, który postanowił promować piękno naturalne i uwiecznić panie bez makijażu.

Ciężarówka załadowana zmianami jest ciężka i sunie do przodu powoli. Miejmy nadzieję, że opony, na których się porusza, nie stracą zbyt szybko przyczepności.

DUCKIE20THOT20SLICK20WOODS20SASHA20LANE20TIM20WALKER20 08 Nowy kalendarz Pirelli: Alicja w Krainie Czarów z RuPaul? Czarnoskóry model pozujący do zdjęcia Zdjęcie zza kulis prezentujące ekipę fotograficzną i modelkę w tle Albinoska w białej sukni pozuje fotografowi. Czarnoskóry mężczyzna w czerwonej sukience pozuje do zdjęcia.

Tekst: Jeremi Pedowicz

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News