Nowy Indiana Jones zadebiutował w Cannes… i rozczarował

indiana jones

Och, jakże wszyscy czekamy, aż od dawna zapowiadany Indiana Jones i artefakt przeznaczenia ukaże się w końcu na ekranach kin. Sądząc jednak po pierwszych recenzjach prosto z Cannes, nasz zachwyt może nie być, cóż, zbyt wielki.

Nowy Indiana Jones zadebiutował w Cannes i nie spotkał się z tak pozytywnym odbiorem, jak moglibyśmy przypuszczać.

Harrison Ford ostatni raz w kapeluszu

Z filmem Indiana Jones i artefakt przeznaczenia wiązaliśmy ogromne nadzieje. Huczne zapowiedzi kazały myśleć, że będziemy mieć do czynienia z jedną z najlepszych odsłon serii, a przy tym doskonałym jej zwieńczeniem. W końcu jakoś trzeba uhonorować Harrisona Forda, który ostatni raz miał zagrać kultowego archeologa.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Forda uhonorowano, konkretniej Honorową Złotą Palmą. Na potrzeby filmu również go nieco odmłodzono cyfrowymi technikami, w efekcie czego na ekranie wydaje się być pełen energii i niemal pozbawiony zmarszczek – pomimo 80 lat na karku. I to tyle z pozytywnych aspektów całej sytuacji.

Indiana Jones – recenzje z Cannes

Na Festiwalu w Cannes odbyła się uroczysta premiera najnowszej (i pewnie ostatniej) odsłony przygód Indiany Jonesa. Niektórzy krytycy przymknęli oko na pewne niedoskonałości i stwierdzili, że choć nieco naiwny i pozbawiony iskry, film jest sentymentalnie przyjemny i dobrze zrobiony. Byli oni jednak w mniejszości.

Daily Telegraph opisało Artefakt przeznaczenia jako błyszczącą podróbkę, recenzent z The Telegraph napisał o braku przebojowości tego filmu względem poprzednich, zaś na łamach The Irish Times możemy przeczytać, że ta część nie umywa się do poprzednich.

indiana jones

The Hollywood Reporter podaje jednak, że po zakończeniu seansu twórcy otrzymali 6 minut owacji na stojąco. Nie współgra to jednak z dotychczasową oceną na Rotten Tomatoes, która oscyluje wokół rozczarowujących 50%.

Zobacz także: Najlepsze filmy o rapie [TOP 10]

Najlepsze filmy o rapie [TOP 10]

1,1/5 - (12 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News