Nowe badania. Zażywanie kokainy ma niekorzystny wpływ na zmiany klimatyczne

Biały proszek na czarnym stole

Jak się okazuje, zażywanie kokainy ma nie tylko zły wpływ na zdrowie osoby biorącej, ale także niszczy planetę.

Najpierw była sytuacja z węgorzami: Dlaczego węgorze w Wielkiej Brytanii są pod wpływem kokainy? Teraz okazuje się, że kokaina ma większy wpływ na naszą planetę niż moglibyśmy przypuszczać.

Aby dostarczyć narkotyki do Ameryki Północnej, handlarze ścinają drzewa w chronionych lasach Ameryki Środkowej, co tylko podsyca kryzys klimatyczny i niszczy naturalne środowisko wielu gatunków zwierząt.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Nowe badania wykazały, że handlarze korzystają z coraz bardziej odległych tras, by uniknąć egzekwowania prawa, co prowadzi do wylesiania i powoduje szkody, które można wyliczyć na wartość 214,6 miliona dolarów. Jest to dwukrotnie więcej, niż przeznacza się corocznie na ochronę lasów.

Biorąc pod uwagę, że 8% globalnej emisji dwutlenku węgla wynika wyłącznie z problemu wylesiania, wpływ handlu kokainą na nasz klimat jest znaczny.

Badacze tym samym wzywają polityków do podjęcia konkretnych działa w celu ochrony lasów Ameryki Środkowej. Być może zezwolenie rdzennym plemionom i społecznościom na zarządzanie własnymi przestrzeniami, mogłoby sprawić, że tereny te będą mniej podatne na zniszczenia przez handlarzy narkotyków i mogłyby zmniejszyć wpływ nielegalnego handlu na zmiany klimatu.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News