Categories: miastoorientuj się

Nowe badania. Kawałek pizzy jest lepszy na śniadanie niż miska płatków?

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów pizzy. Jak donosi jeden z amerykańskich dietetyków, kawałek pizzy jest zdrowszym wyborem śniadaniowym niż miska jednych z popularnych płatków śniadaniowych. Ale… czy na pewno?

Oczywiście nie możemy od razu wpadać w ekscytację, ponieważ jest tu ukrytych kilka haczyków. Zanim sięgnięcie po telefon i zamówicie swoją ulubioną pizzę, przeczytajcie artykuł do końca.

Pizza owszem może być lepsza na śniadanie niż płatki śniadaniowe, ale wszystko zależy od tego, o jakiej pizzy i jakich płatkach mówimy. Płatki przez zawarty w nich cukier są owiane złą śniadaniową sławą, jako produkt wysoce przetworzony. Równolegle oczywiście istnieją te pełnoziarniste, bogate w błonnik, o obniżonej zawartości cukru. Płatki owsiane, musli, otręby — wszystkie połączone z dodatkami bogatymi w białko mogą być śniadaniem, które zapewni wam energię na rozpoczęcie nowego dnia.

Co więcej, australijscy opublikowali ostatnio w czasopiśmie Nutrients badanie, gdzie zostało wykazane, że osoby jedzące płatki śniadaniowe mają niższe BMI, a ich dieta w ciągu dnia jest na ogół zdrowsza i zawiera więcej produktów pełnoziarnistych i błonnika.

Podobnie jest z pizzą. Możecie zamówić taką, która będzie wręcz ociekała tłuszczem — do 30 gram na jeden kawałek. Z drugiej strony, możecie zamówić pizzę na cienkim cieście, z warzywami i małą ilością złowrogiego tłuszczu.

Wniosek z tego jest jeden: jeśli na śniadanie jecie jedne z tych słodkich płatków śniadaniowych, wybór pizzy bogatej w warzywa, będzie korzystny dla waszego zdrowia. Ale jeśli jecie zdrowe płatki, jaglanki, czy inne owsianki, przesiadka na pizzę wcale nie będzie najlepszym rozwiązaniem.

Komentarze
Rate this post
Klarysa Marczak

Recent Posts

Nostalgiczna kolaboracja Palace Skateboards x Calvin Klein

W świecie, w którym amerykański minimalizm zderza się z nowoczesną kulturą skate, współpraca Calvina Kleina…

1 dzień ago

Festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia już w lipcu w Lublinie

„Inne brzmienia” to kultowy festiwal muzyki, którą trudno skategoryzować. Wszystko to, co nowatorskie i niepowtarzalne,…

3 dni ago

Egonlab – stylowe pokolenie dziadków i babć

Prawdziwa i zupełnie niespodziewana IT couple w wykonaniu osiemdziesięciolatków. Brzmi niewiarygodnie, prawda? Otóż od 2018,…

3 dni ago

Wiosną świat wygląda lepiej – w obiektywie smartfona

Wiosną, kiedy wszystko budzi się do życia – ludzie wyglądają jakoś lepiej, a przyroda wręcz…

3 dni ago

Chodź ze mną do przymierzalni – czyli kim jest brafitterka?

Brafitterka to osoba, która profesjonalnie zajmuje się doborem odpowiedniego do potrzeb biustonosza. To wykwalifikowana w…

5 dni ago

Nietypowy prezent na Dzień Ojca – jaki wybrać?

Jednym z najważniejszych dni w roku jest Dzień Ojca. Specjalnie na tę okazję przygotowywane są…

5 dni ago