Nowe badania. Kawałek pizzy jest lepszy na śniadanie niż miska płatków?

Pokrojona pizza i miska płatków śniadaniowych

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów pizzy. Jak donosi jeden z amerykańskich dietetyków, kawałek pizzy jest zdrowszym wyborem śniadaniowym niż miska jednych z popularnych płatków śniadaniowych. Ale… czy na pewno?

Oczywiście nie możemy od razu wpadać w ekscytację, ponieważ jest tu ukrytych kilka haczyków. Zanim sięgnięcie po telefon i zamówicie swoją ulubioną pizzę, przeczytajcie artykuł do końca.

Pizza owszem może być lepsza na śniadanie niż płatki śniadaniowe, ale wszystko zależy od tego, o jakiej pizzy i jakich płatkach mówimy. Płatki przez zawarty w nich cukier są owiane złą śniadaniową sławą, jako produkt wysoce przetworzony. Równolegle oczywiście istnieją te pełnoziarniste, bogate w błonnik, o obniżonej zawartości cukru. Płatki owsiane, musli, otręby — wszystkie połączone z dodatkami bogatymi w białko mogą być śniadaniem, które zapewni wam energię na rozpoczęcie nowego dnia.

Co więcej, australijscy opublikowali ostatnio w czasopiśmie Nutrients badanie, gdzie zostało wykazane, że osoby jedzące płatki śniadaniowe mają niższe BMI, a ich dieta w ciągu dnia jest na ogół zdrowsza i zawiera więcej produktów pełnoziarnistych i błonnika.

Podobnie jest z pizzą. Możecie zamówić taką, która będzie wręcz ociekała tłuszczem — do 30 gram na jeden kawałek. Z drugiej strony, możecie zamówić pizzę na cienkim cieście, z warzywami i małą ilością złowrogiego tłuszczu.

Wniosek z tego jest jeden: jeśli na śniadanie jecie jedne z tych słodkich płatków śniadaniowych, wybór pizzy bogatej w warzywa, będzie korzystny dla waszego zdrowia. Ale jeśli jecie zdrowe płatki, jaglanki, czy inne owsianki, przesiadka na pizzę wcale nie będzie najlepszym rozwiązaniem.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News