Nowa płyta Holly Blue

Znacie polski zespół Holly Blue?  Już wkrótce może być o nich głośno nie tylko w Polsce, ale i za granicą. A to wszystko za sprawą nowo wydanego świetnego albumu UpBeat, przy którym będziecie mogli się i zrelaksować, i rozruszać. Więc jeśli szukaliście czegoś, co idealnie wpasuje się w letni klimat – koniecznie sięgnijcie po UpBeat.

Holly Blue – tworzone przez Sonię Kopeć, Krystiana Kopecia oraz Emila Blanta – powstało w 2011 roku w Mysłowicach. Już rok później wydali swój debiutancki album First Flight, po którym mieli okazję supportować Selah Sue podczas jej polskiej trasy. Grali z takimi artystami jak Myslovitz, Natalia Nykiel czy Natalia Przybysz, a w 2013 roku wystąpili na festiwalu Sopot TOPtrendy.

[ytp_video source=”puKzXE6L3oU”]

15 czerwca, po czteroletniej przerwie, wydali kolejną płytę – UpBeat. Holly Blue ten album wydali zupełnie sami, zakładając własne studio i otrzymując wsparcie od rodzinnego miasta, a producentem paru utworów był Eddie Stevens, znany ze współpracy z Moloko, Róisín Murphy czy Sią.

UpBeat to trzynaście anglojęzycznych kompozycji i pięćdziesiąt minut odprężającej, choć energicznej muzyki. I w porównaniu do poprzedniego krążka, ten jest zupełnie inny. Jednak jak przyznaje Emil Blant: Uważamy, że nie ma sensu nagrywanie takich samych stylistycznie płyt. Mamy wiele inspiracji i wystarczająco wiele twarzy, aby nagrać płytę gitarową, elektroniczną, country czy nawet symfoniczną.

I tak po melancholijnym, spokojnym, gitarowym debiucie dostajemy teraz taneczną, idealnie nadającą się na lato płytę. Syntezatory w niektórych utworach dopełniane są żywymi instrumentami, słuchacz otrzymuje wspaniale skomponowaną i szybko wpadającą w ucho muzykę, która zwieńczona jest czarującym, subtelnym głosem Sonii Kopeć.

[ytp_video source=”vhhZdLKGkwo”]

Na UpBeat oprócz autorskich kompozycji znajdziemy jeden cover – Primitive – piosenkę Róisín Murphy. Holly Blue stworzyło zupełnie inną wersję utworu, którą doceniła sama Murphy! Przed premierą UpBeat mogliśmy także posłuchać klubowego Irresistible, który zapowiadał odmienny od poprzedniej płyty klimat. Jednak ta zmiana dawała poczucie, że zespół już wkrótce może zawładnąć nie tylko rynkiem polskim, ale i zachodnim.

Więc jeśli Holly Blue lubią zaskakiwać słuchaczy i zmieniać się tak diametralnie z płyty na płytę, to zdecydowanie nie możemy się doczekać ich kolejnych albumów!

Czarny kwadrat z kolorowym x

Tracklista:

1. Antidote
2. Temptation
3. Loosen up
4. Theory of Relativity
5. Digital Love
6. Irresistible
7. Maybe
8. Primitive
9. Debt
10. One Second
11. Inspiration
12. Particles
13. Loosen up (Eddie Stevens Edit)

tekst | Lena Maksiak

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News