Nowa odsłona teatru w Szczecinie

Londyńskie biuro architektoniczne Flanagan Lawrence odrestauruje Teatr Letni w Szczecinie. Architekci planują odnowić amfiteatr i dobudować do niego nadmuchiwany dach.

Flanagan Lawrence to znana w Londynie pracownia architektów i projektantów wnętrz. Kiedy w sierpniu ubiegłego roku ogłoszono konkurs na nową koncepcję Teatru Letniego w Szczecinie, londyńska firma zgłosiła swój projekt i ujęła nim organizatorów, zdobywając pierwszą nagrodę i możliwość wprowadzenia swojego planu w życie.

Teatr Letni, położony w parku im. Jana Kasprowicza, to jeden z największych amfiteatrów w Polsce i największa miejska scena w Szczecinie. Został zaprojektowany w 1976 roku, a teraz, dzięki projektowi Flanagan Lawrence, zyska na atrakcyjności i stanie się prawdziwą perełką architektoniczną.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Scena ma zostać otoczona łukowatym dachem, wykonanym z nadmuchiwanych płyt. Konstrukcja ta będzie niezależna od reszty budynku i podwójnie zakrzywiona, dzięki czemu wykorzystane zostaną naturalne warunki architektoniczne, takie jak nachylenie całej budowli. Z tyłu sceny pojawią się szklane ekrany, odbijające piękno malowniczego jeziora Rusałka.

 CAM_02_PRINT

CAM_03_PRINT

CAM_04_PRINT

CAM_04_PRINT_Crop

CAM_05_PRINT

CAM_06_PRINT

Budowa według projektu biura Flanagan Lawrence ma zakończyć się w 2018 roku.

 

tekst | Ada Olejnik

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News