Nowa odsłona kalendarza Pirelli

Kalendarz Pirelli na rok 2016 zapowiada się wyjątkowo! Zamiast modelek w strojach kąpielowych, ujrzymy w nim między innymi zdjęcia Patti Smith, Yoko Ono, Sereny Williams oraz Tavi Gevinson. Wszystkie w obiektywie fotografki Anny Leibovitz.

Czterdziesta trzecia odsłona kalendarza przechodzi na zupełnie nowy poziom. Nie zobaczymy w niej fotografii półnagich dziewczyn leżących na plaży, bądź ocierających się o palmy, ale klasyczne portrety znanych ikon filmu, muzyki, sportu, a także mody i literatury.

Zamiarem Leibovitz było przedstawienie na zdjęciach kobiet, które inspirują. Być może spora część męskiej “publiczności” będzie tym faktem zawiedziona, jednak Pirelli, z definicji, nie schlebia tanim gustom – prawdziwa sztuka Anny Leibovitz zawsze się obroni. Oprócz wyżej wymienionych kobiet, w kalendarzu pojawią się również aktorka Amy Schumer, modelka Natalia Vodianova, pisarka Fran Lebowitz i reżyserka Ava DuVernay. Nie możemy doczekać się efektu końcowego, a tymczasem zamieszczamy poniżej ujęcia z planu zdjęciowego.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


48101254.cached

amy-schumer

Fran-Lebowitz

image (1)

image (2)

image (3)

image

Natalia-Vodianova Patti-Smith

pirelli1

pirelli2

Yoko-Onotekst | Zuzanna Tomaszewicz

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News