Nowa inicjatywa „zero waste” w Grecji. Z plastikowych odpadów powstaną miejskie ławki

Print your city, to projekt wpisujący się w ideę zero waste, zainicjowany przez firmę z Rotterdamu. W greckim mieście Saloniki powstaną ławki wyprodukowane z plasitkowych odpadów metodą druku 3D.

Zero waste lab razem z firmą New Raw postanowili zaangażować obywateli Grecji w tworzenie przestrzeni publicznej poprzez recykling odpadów z tworzyw sztucznych. Tym samym, laboratorium chce zamknąć pętle tworzenia się i magazynowania odpadów, przekształcając je w elementy przestrzeni publicznej.

Czytaj również: Macie dość plastiku? Student stworzył biodegradowalną butelkę!

Przychodząc z odpadami do laboratorium, mieszkańcy Saloniki, będą mogli nie tylko przyjrzeć się procesowi przekształcania odpadów w meble, ale także dowiedzieć się więcej o procesie recyklingu plastiku, gospodarce oraz obiegu zamkniętym i zaprojektować meble do swoich dzielnic.

W ramach projektu Print your city została uruchomiona także strona internetowa, która pozwala wygenerować preferowany projekt tzw. małej architektury, wybrać miejsce, a także dodać kilka dodatkowych funkcji do recyklingowych mebli. Powstałe w wyniku przekształcenia odpadów ławki mogą łączyć w sobie funkcję stojaka na rowery, mini-siłowni, doniczki do drzew, czy miski na wodę dla zwierzaków.

Meble, które powstaną w ramach tej akcji, będą posiadały ergonomicznych kształt, zapewniający zrelaksowaną postawę ciała. Każdy mebel zostanie wyposażony także w metalową tabliczkę, informującą z ilu kilogramów plastiku powstał.

Komentarze
Rate this post
Klarysa Marczak

Recent Posts

Nostalgiczna kolaboracja Palace Skateboards x Calvin Klein

W świecie, w którym amerykański minimalizm zderza się z nowoczesną kulturą skate, współpraca Calvina Kleina…

1 dzień ago

Festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia już w lipcu w Lublinie

„Inne brzmienia” to kultowy festiwal muzyki, którą trudno skategoryzować. Wszystko to, co nowatorskie i niepowtarzalne,…

3 dni ago

Egonlab – stylowe pokolenie dziadków i babć

Prawdziwa i zupełnie niespodziewana IT couple w wykonaniu osiemdziesięciolatków. Brzmi niewiarygodnie, prawda? Otóż od 2018,…

3 dni ago

Wiosną świat wygląda lepiej – w obiektywie smartfona

Wiosną, kiedy wszystko budzi się do życia – ludzie wyglądają jakoś lepiej, a przyroda wręcz…

3 dni ago

Chodź ze mną do przymierzalni – czyli kim jest brafitterka?

Brafitterka to osoba, która profesjonalnie zajmuje się doborem odpowiedniego do potrzeb biustonosza. To wykwalifikowana w…

5 dni ago

Nietypowy prezent na Dzień Ojca – jaki wybrać?

Jednym z najważniejszych dni w roku jest Dzień Ojca. Specjalnie na tę okazję przygotowywane są…

5 dni ago