Nowa EP-ka i video od PIONA i Ptakovej

Zdjecie portret dziewczyny z szopa na glowie wszystko jest rozowe w tle widac sciane z obrazem i roslinke

Igor Fleiszer i Tomek Rawski to warszawski duet producentów, remixerów i didżejów. Po wielu latach wspólnej pracy przy tworzeniu muzyki postanowili założyć zespół o nazwie PIONA. Wcześniej jako Rawski & iRobot pracowali dla takich artystów jak Hurts, Giorgio Moroder czy Smolik / Kev Fox.

Na sklepowe półki nareszcie trafiła ich pierwsza EPka jako duetu PIONA. Jej zapowiedzią jest singiel Alfabet, w którym gościnnie wzięła udział Ptakova.

Alfabet to drugi utwór, który publikujemy jako zapowiedź pierwszej epki PIONY pt. EP1. Tak jak Lawina piosenka powstała przy współpracy z Ptakovą (planujemy już kolejne piosenki z Natalią). Alfabet to miejska ballada. Teledysk do tej piosenki uzupełnia obraz, jaki mieliśmy w głowach tworząc ten utwór. Trochę przewrotnie postanowiliśmy po skocznej Lawinie zaprezentować inne oblicze. Nie chcemy ograniczać się jedynie do produkcji klubowych, dla nas wspólnym mianownikiem utworów PIONY jest melodia, wypowiada się sam duet.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Czarny rysunek obrys dlowni na bialym tle napis piona i ep1 Na epce pod niezwykle wymyślnym tytułem EP1 słuchacze znajdą też dwa inne utwory. Eryk to krok w stronę, w którą pierwotnie miała iść PIONA – odrobinę mocniejszej, tanecznej elektroniki, a Mylo to chyba coś, czego od razu oczekiwali wszyscy, którzy znają nas prywatnie lub kojarzą naszą selekcję muzyczną z setów didżejskich – klubowe disco, nawiązujące do lat 80-tych. Utwór nazwaliśmy na cześć producenta, który kilka lat temu z sukcesem odświeżył ten styl, a następnie już więcej nic nie opublikował. Mamy nadzieję, że nas taki finał nie spotka, choć nie mielibyśmy nic przeciw, jeżeli chodzi o wcześniej wspomniany sukces, dodają.

Za teledysk do utworu Alfabet odpowiedzialni są Ania Bystrowska oraz Alan Millmann.

Tekst: Kasia Tilda Frąckowiak

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News