Nowa animacja Pixar pokazuje życie kobiety w pracy zdominowanej przez mężczyzn

Animacja przedstawiająca kłębek wełny pomiędzy mężczyznami

Studio animacji Pixar wypuściło właśnie nowy, krótkometrażowy film z różowym kłębkiem wełny w roli głównej.

8-minutowa animacja skupia się na problemie dyskryminacji kobiet w męskim środowisku pracy. Główna bohaterka — wspomniana włóczka o imieniu Purl rozpoczyna pracę w nowym miejscu, jednak okazuje się, że nie będzie tak lekko, jak myślała.

Film pojawił się prawdopodobnie w najlepszym momencie dla Pixara, ponieważ kilka tygodni temu CCO John Lasseter został zwolniony z firmy i oskarżony o molestowanie seksualne pracownic.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Autorką animacji jest pisarka i reżyserka Kristen Lester, która powiedziała, że krótki film powstał na podstawie jej własnych doświadczeń, gdy zaczynała pracę w animacji.

To była moja pierwsza praca i okazało się, że jestem jedyną kobietą w pokoju. Zamiast robić to, co kocham, stałam się w pewien sposób także facetem. Dopiero w Pixar zaczełam pracować z kobietami, które uświadomiły mi, ile utraciłam dotychczas z mojej kobiecości w imię robienia kariery.

W opisie filmu czytamy, że wszystko zaczyna przybierać zupełnie nowy tor, gdy Purl próbuje dopasować się do zgranej już grupy. Musi zadać sobie pytanie: jak daleko chce się posunąć, aby uzyskać akceptację, za którą tęskni?

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News