Novika wypuściła klip w stylu lat 90. z mocnym przesłaniem. Posłuchajcie „Unsafe”

Ostatni solowy album wydała w 2013 roku, ale teraz Novika powraca ze zdwojoną siłą, prezentując nowy singiel i teledysk zapowiadający nową płytę!

Novika od lat jest jedną z najaktywniejszych postaci polskiej sceny elektronicznej i klubowej. Współpracowała m.in. z Andrzejem Smolikiem, Fiszem czy Skubasem, wydała trzy solowe albumy (ostatni „Heart Times” z 2013 roku) i regularnie występuje w klubach w całej Polsce. Od października 2017 roku prowadzi audycję Lekkość Bitu w Chilli Zet (wcześniej m.in. Radiostacja, Radio BIS, Roxy FM i Czwórka).

Singiel Unsafe zapowiadający nowy album to mocny numer z przebojowym refrenem i uniwersalnym przesłaniem. Kojarzona z delikatnym wokalem Novika zaśpiewała emocjonalnie i z pazurem.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


https://www.instagram.com/p/BpG-bb-hj0h/?taken-by=novikasia

Piosenka jest wspólnym dziełem Noviki i duetu producenckiego Sampler Orchestra (autorzy m.in. albumu Różewicz we współpracy z Sokołem i Hadesem, czy solowej płyty Marysi Starosty).

Novika śpiewa o braku poczucia bezpieczeństwa, o skłonnościach autodestrukcyjnych ludzi, szczególnie tych u władzy; o ciągłej gonitwie za czymś, co w obliczu zagrożenia okazuje się niepotrzebne. W tym szaleństwie rodzi się też pragnienie działania w grupie ludzi podobnie myślących, potrzeba buntu, wywrócenia świata do góry nogami.

https://www.instagram.com/p/BpEYP2kBFoB/?taken-by=novikasia

Teledysk, który możecie zobaczyć na górze strony, stylistyką nawiązuje do lat 90., jednocześnie odwołując się do dzisiejszej rzeczywistości, zdominowanej przez media społecznościowe.

Koncepcja klipu była inicjatywą Noviki. Zdjęcia zrealizował Yori Fabian, a kolektyw Turbodizel. wraz z animatorką Aleksandrą Łajdak był odpowiedzialny za postprodukcję teledysku.

Zależało nam na stworzeniu obrazu nawiązującego do popularnej w latach 90. estetyki prostego greenscreenu, który był nieco bałaganiarski i niedoskonały. W tej estetyce skomponowaliśmy dynamiczny i wielokolorowy świat, w którym jest dobro i zło, ale to od odbiorcy zależy po której stronie stanie. A w związku z tym, że obecny świat jest obsesyjnie przywiązany do mediów społecznościowych, postanowiliśmy nawiązać do „relacji”, które tam występują wraz ze wszystkimi jej pozytywnymi i dyskusyjnymi cechami.

Nowy album Noviki będzie zatytułowany Bez cukru. Artystka prezentuje na nim nowe, dojrzałe oblicze jednocześnie zadowalając fanów wcześniejszych, anglojęzycznych albumów oraz licznych kolaboracji.

Na płycie nie zabraknie również ukłonów w stronę uczestników imprez z udziałem dj’sko-wokalnego duetu Novika & Mr. Lex. Od lat regularnie występują na największych festiwalach w kraju (FreeForm, Audioriver, Open’er) i co roku odwiedzają najważniejsze kluby.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News