Novika prezentuje nowy singiel „Para”: hymn wszystkich długoterminowych związków!

Novika od lat jest jedną z najaktywniejszych postaci polskiej sceny elektronicznej i klubowej. Współpracowała m. in. z Andrzejem Smolikiem, Fiszem czy Skubasem, wydała trzy solowe albumy i regularnie występuje w klubach w całej Polsce. Od października prowadzi audycję Lekkość Bitu w Chilli Zet (wcześniej m.in. Radiostacja, Radio BIS, Roxy FM i Czwórka).

Teraz Novika powraca z nowym singlem! Para to kolejny, po Lekko, utwór zwiastujący długogrający album wokalistki. Jego premiera zapowiedziana jest na pierwszą połowę 2018 roku.

W marcu artystka podzieliła się z nami utworem Lekko. Po kilku miesiącach powraca, by zaskoczyć piosenką bardziej popową w warstwie wokalnej, ale wciąż świeżą i eksperymentalną aranżacyjnie.

Czytaj również: Novika – Lubię sobie krzyknąć [WYWIAD]

Para jest wspólnym dziełem Noviki i duetu producenckiego Sampler Orchestra (autorzy m.in. albumu Różewicz we współpracy z Sokołem i Hadesem). Nad słowami artystka pracowała razem z Kamilem Durskim, połową zespołu Lilly Hates Roses. Tekst piosenki jest parafrazą kłótni, która zdarza się długoterminowym parom. Chęć naprawy, szukania rozwiązań miesza się z wybuchami i krzykiem. Piosenka ironicznie traktuje też złote rady, rozdawane przez osoby postronne lub podczas terapii małżeńskich. W atmosferze utworu oprócz smutku i uczucia powolnego oddalania się od siebie pojawia się nuta nadziei.

Do utworu powstał przejmujący teledysk, za którego reżyserię odpowiedzialny jest Marcin Serafin, a zdjęcia wykonał Sebastian Miłaszewski.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News