Novika i Mr. Lex wystąpią w Stacji Mercedes

Blondynka i brunet stoją na różowym tle

Już w ten piątek na warszawskiem Powiślu zagrają Novika i Mr. Lex. Członkowie kolektywu Beats Friendly są aktywni na scenie klubowej od lat. Podczas koncertów nieustająco przyciągają i zachwycają swoją otwartością, dzięki której potrafią zjednać sobie tłumy.

Oboje artystów łączy jedno. W swojej twórczości łączą różne brzmienia i nie boją się eksperymentować. Jako duet mają na swoim koncie dwie części kompilacji Friendly Beats. Kiedy łączą swoje siły, ciężko jest podpierać ściany i nie ruszyć na parkiet.

Novika, czyli Katarzyna Nowicka jest jedną z najbardziej aktywnych postaci na polskiej scenie klubowej. Zadebiutowała z zespołem Futro, a później pojawiała się na płytach Smolika. Współpracowała z wieloma producentami, m.in. Marcinem Czubalą, Lovebirds i Biernaskim. Artystka wydała trzy albumy solowe oraz płytę z remixami. Sukcesy artystyczne Noviki zaowocowały dwukrotnym przyznaniem jej nagrody Fryderyka. Artystka nie narzeka na brak pracy. Wydaje płyty, pisze piosenki, gra w zespole, występuje w klubach i prowadzi audycje radiowe.

Mr. Lex grywa w najbardziej znanych klubach w Polsce jak i może się pochwalić występami na najbardziej prestiżowych festiwalach takich jak: Open’er, Coke, Selektor, Nowa Muzyka, Audioriver.

Tekst: Joanna Pawlińska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News