Nokia zapowiedziała wielki powrót „bananowego” telefonu z Matrixa

Cztery kadry z filmu Matrix z telefonem Nokia

Pamiętacie, jak rok temu Nokia wydała odświeżoną wersję kultowego modelu 3310? Ten nostalgiczny powrót wywołał wiele emocji, a teraz marka postanowiła wrócić z kolejnym kultowym modelem w nieco nowszej odsłonie.

Kolejnym modelem, który w pewnym sensie stał się symbolem końca lat 90-tych, był potocznie zwany banana phone, czyli Nokia 8110. Telefon ten miał również swoją mini-rolę w filmie Matrix.

Wracając do roku 1999, główny bohater korzystał z telefonu jednego z największych gigantów ówczesnej telefonii komórkowej, korzystając z dziwnie wyglądającego telefonu posiadającego klapkę na klawiaturze i wygiętego w nienaturalny sposób. Telefon był dostępny dla zwyczajnych śmiertelników w żółtym kolorze.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Czytaj również: 10 kultowych telefonów, które mieliście

Odświeżona wersja oczywiście nie będzie wyposażona we wszystkie najnowsze rozwiązania, ale przecież chodzi tu głównie o powiew nostalgii, nie o technologię. Telefon będzie nadal posiadał swój unikatowy kształt i kultową klapkę, a dodatkowo zostanie wyposażony w proste oprogramowanie, które co prawda nie będzie kompatybilne z aplikacjami na Androida, ale umożliwi właścicielom ściągnięcie kilku przydatnych aplikacji.

Premiera telefonu przewidywana jest na maj 2018, a jego cena będzie wynosiła około 70 funtów.

9edf6fa85a93e2e48e639d59bfabfdd0 1 Nokia zapowiedziała wielki powrót „bananowego” telefonu z Matrixa

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News