NOCNA WARSZAWA

Jak wygląda Warszawa nocą? Jak imprezują jej mieszkańcy? Odpowiedź na te pytania można znaleźć w fotografiach Pawła Tkaczyka z cyklu WAR/SAW. 16 maja odbył się wernisaż wystawy, którą oglądać można do 18 czerwca w warszawskiej galerii w lesie.

1660687_536891379753421_4715420294006501819_n

Fotografie z cyklu WAR/SAW elektryzują. Zdjęcia zrobione w klubowej toalecie przeplatają się ze zdjęciami kobiecych szpilek, obiektów pokazanych w nietypowym kontekście oraz ludzi w ekstazie zabawy albo upojenia alkoholowego. Trudno odmówić im surowego realizmu i odwagi, kiedy się na nie patrzy.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


WAR/SAW to cykl czterdziestu selektywnie wybranych fotografii, które w pewnym sensie tworzą jedną historię – mówi Robby Cyron, właściciel galerii w lesie i organizator wystawy. I dodaje – To projekt, który budzi silne emocje i skłania widza do przemyśleń. Tkaczyk pokazał nocne życie stolicy od kulis.

To druga wystawa fotografii Tkaczyka, który znany jest przede wszystkim ze swej twórczości malarskiej. Jego prace znajdują się w zbiorach kolekcjonerów zarówno w Polsce jak i za granicą. Podczas wernisażu, goście mieli niecodzienną okazję zadać artyście pytania dotyczące poszczególnych zdjęć i jego fotograficzną twórczość.

„ Zdjęcia robię dla siebie – powiedział podczas wernisażu Tkaczyk. I dodał „ Kiedy wychodzę nocą na miasto, zawsze mam ze sobą aparat. Żeby zrobić zdjęcie niejednokrotnie ryzykuję. Wchodzę z aparatem tam, gdzie jest niebezpiecznie, robię zdjęcia obiektom, na które pozornie nikt nie zwraca uwagi, fotografuję ludzi, którzy czasami nie są tego świadomi”

Q4male

Paweł Tkaczyk rocznik 79’ jest artystą multimedialnym. Maluje od 2008 roku. W swoim portfolio ma ponad 300 obrazów w różnych technikach: malarstwo figuratywne, abstrakcyjne. Wykonał także kilka murali, w tym jeden z Wilhelmem Sasnalem w 2008 roku z okazji OFF Festivalu w Mysłowicach. Inna działalność artystyczna, w której się realizuje to fotografia i muzyka (Warsaw Improvisers Orchestra, Who Cares, Duoton). Tkaczyk ma na swoim koncie ponad dwadzieścia wystaw.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News