Nocna tęcza

Niestety, wiele cudów natury jest dla ludzi niedostępnych. Nie jesteśmy w stanie zauważyć wszystkiego, co niebo oferuje nam co noc. Fotograf David Lane odkrywa więc to, czego  nie mieliśmy okazji zobaczyć. Spójrzcie sami!

Artysta David Lane spędził cztery miesiące fotografując Drogę Mleczną nad Parkiem Yellowstone. Fotografika nocna zawsze wymaga specjalistycznej technicznej wiedzy. Lane musiał dokładnie się przygotować, aby móc osiągnąć wymarzony cel. Podstawą do wykonania tych niezwykłych zdjęć była zmiana nasycenia – fotograf powiększył je nawet o dziesięć procent. W przypadku niektórych zdjęć połączył fotografie, aby zyskać wyrazistszy obraz.

Arches-Panorama-sm

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Nocne niebo nigdy nie jest zupełnie ciemne. Jeśli mieszkacie w dużych miastach, to może warto byłoby wyjechać gdzieś poza nie, by móc pobyć z niebem sam na sam. W sierpniu w Polsce można zaobserwować „spadające gwiazdy” i, mimo że nie są aż tak imponujące, jak nocna tęcza w Parku w Yellowstone, to i tak dostarczają one wielu pozytywnych emocji.

9274d23daafbcb8d60babdf64228e42f

colorful-milky-way-photographs-yellowstone-park-1

colorful-milky-way-photographs-yellowstone-park-2

colorful-milky-way-photographs-yellowstone-park-3

night-sky-photos-34

tekst | Aleksandra Leśnik

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News