Nigeryjska projektantka stworzyła kolekcję ubrań z krwawymi śladami dziur po kulach

dwie osoby ubrane w stroje z dziurami po kulach

Nietypowe sukienki z krwawymi śladami po kulach niosą ze sobą mocny przekaz dotyczący stosowania przemocy z użyciem broni.

W ubiegłym tygodniu między kolejnymi setami na pokazie Fashion For Relief w Londynie, Naomi Campbell została zauważona prostej, białej sukience autorstwa nigeryjskiej projektantki Mowaloli Ogunlesi. Sukienka posiadała z przodu zakrwawioną dziurę, przypominającą ślad po kuli.

By uniknąć jakiejkolwiek błędnej interpretacji, projektantka wydawała na swoim Instagramie oświadczenie:

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Tworzę ubrania, które są dla ludzi wyzwaniem. Suknia, którą założyła Naomi pochodzi z kolekcji Coming For Blood i jest metaforą przerażającego uczucia, jakim bywa zakochanie. Jest to dla mnie niezwykle emocjonalny projekt, który jest esencją tego, co przeżyłam jako czarnoskórna osoba. Bez względu na to, jak dobrze jesteś ubrany, czy jak dobrze się zachowujesz, zawsze jesteś traktowany jak chodzący cel. Mam tę możliwość, by wypowiadać się na tematy, które inni woleliby przemilczeć. Nierówność jest wciąż powszechna, a gazety, które rozpisują się o moich sukienkach są tego dowodem.

W sprawie wypowiedziała się także sama Naomi, pisząc, że sukienka ta nie jest w żadnym wypadku próbą romantyzowania zbrodni z użyciem broni. To artystyczny manifest.

A Wy, co sądzicie o tym niekonwencjonalnym projekcie?

https://www.instagram.com/p/B2tg7wKgu-d/

https://www.instagram.com/p/B1t-87JAoun/

https://www.instagram.com/p/By-_0H-AQZb/

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News