Niezwykli ojcowie

Nie ma się co okłamywać, każdy ojciec jest jaki jest i zawsze daje od siebie dużo. Czy to gotuje krwiste steki, czy pomaga naprawić pierwszy samochód, zawsze jest tym przykładem męskości dla swoich dzieci. Dzisiaj chcielibyśmy przytoczyć pięciu niezwykłych ojców z popkultury.

1.      Bryan Mills (Liam Neeson) z „Uprowadzonej”

dad

Niezwykły tata, który zawsze uratuje swoje dziecko z opresji. Nieważne jakie oprychy zadrą z jego córką, on zawsze stanie na jej straży i nie pozwoli, żeby spadł jej choćby włos z głowy. To na pewno ojciec, do którego można się spokojnie zwrócić z problemem, szczególnie jeśli wymaga to kontaktów z CIA czy innymi służbami specjalnymi. W normalnych warunkach trochę przewrażliwiony na punkcie bezpieczeństwa i survivalu, ale kto chciałby kilkukrotnie niszczyć arabską mafię czy innych złoczyńców, by wybawić swoją córeczkę? Bezpieczeństwo przede wszystkim!

2.      Edward Bloom (Albert Finney/Ewan McGregor) z “Big Fish”

dad1

To jest tata, który przeżył wiele, a przede wszystkim jest charyzmatyczny i potrafi opowiadać niezwykłe historie. Chętnie uraczy nimi gości na przyjęciu, czy też twoją partnerkę w trakcie kolacji. Zawsze dużo mówi, a jego opowieści są tak niesamowite, że ciężko uwierzyć, że są prawdziwie. Może tak naprawdę on je wymyślił? Nie jest to ważne, bo kiedy je opowiada można się w nich zupełnie zatracić. Wszystko nabiera magicznej otoczki i staje się baśniowe. Taki tata nawet historię o zmianie opony może przedstawić, jakby to była najciekawsza rzecz na świecie.

3.      Chris Gardner (Will Smith) w „Pogoni za szczęściem”

dad2

Typ bardzo upartego taty. Ten ojciec nigdy nie odpuszcza, pragnie szczęścia zarówno dla siebie, jak i swojego syna. Podążając za upragnionym potrafi popaść w kłopoty, ale nigdy nie traci nadziei. To właśnie do niego przychodzisz po dobre słowo, kiedy jest ci źle. Taki ojciec zawsze znajdzie pozytywny aspekt każdej sytuacji i nie pozwoli fi się poddać. On fi pomoże w dążeniu do tego, czego pragniesz, choćby to była gwiazdka z nieba. Zawsze motywuje i podnosi na duchu, wspiera i pomaga. Nie pozwoli byś kiedykolwiek w siebie zwątpił.

4.      David Beckham

david-beckham_3122541b

Tata sportowiec. Nauczy cię grać w piłkę i pomoże ci zdobywać sukcesy w dowolnej dyscyplinie. Zadba o twoją atletyczną sylwetkę i sam będzie twoim osobistym trenerem. Będzie cię motywował do codziennej aktywności i uprawiał z tobą sport. Zabierze cię na kajaki, pokaże jak pływa się żaglówką, nauczy podstaw piłki nożnej, siatkówki i koszykówki. Z nim nie usiedzisz w miejscu. Taki ojciec będzie co chwila zapewniał ci atrakcje, które będą wymagały większego czy mniejszego wysiłku. Za to później pójdziecie do twojej ulubionej restauracji lub na jakieś pyszne lody. Moc atrakcji gwarantowana.

5.      Dave Engledow, fotograf i twórca serii „Najlepszy ojciec na świecie”

dave-engledow-10

Tata, którego prawdziwa natura objawia się, gdy nie ma w pobliżu twojej mamy. Wtedy właśnie chcesz by jej nie było jak najdłuższy czas. Pozwala ci robić to co chcesz i co normalnie jest zakazane. Poza tym pokazuje ci świat, którego normalnie nie uświadczysz. Pójdziecie razem do jego kolegów, bo jak mamy nie ma, to czemu nie? Pozwoli ci się naśladować i robić to co on sam robi na co dzień. Z takim ojcem nie będziesz się nudzić.

Dziś Dzień Ojca! Wszystkiego najlepszego.

tekst | Karol Sobczak

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News