Niezwykła rzeźba na festiwalu "Burning Man"

Festiwal “Burning Man” w Newadzie to niezwykłe wydarzenie przepełnione magią. Co roku można tam podziwiać prace wielu artystów. Tak było też i tym razem. Zobaczcie niezwykłą instalację “Love” Alexandra Milowa.

Podczas festiwalu jak zawsze pojawiło się mnóstwo artystycznych projektów. Jednak to jeden z nich wywarł na wszystkich największe wrażenie. Instalacja “Love” Alexandra Milowa przyciągnęła do siebie najwięcej oczu. Jego praca przedstawia wykonane z drutu dwie dorosłe postaci. Są one oparte do siebie plecami. W środku znajdują się figury przypominające dzieci, które – w przeciwieństwie do dorosłych – są zwrócone ku sobie. Rzeźba robi największe wrażenie w nocy, gdy jest podświetlona.

burning-man-festival-adults-babies-love-aleksandr-milov-ukraine-2

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Sztuka ma być wieloznaczna, dlatego też autor dzieła nie chce narzucać innym swojej interpretacji. Jednak na stronie festiwalu można znaleźć komentarz Milowa:

–To pokazuje konflikt między mężczyzną a kobietą oraz zewnętrznej i wewnętrznej ekspresji ludzkiej natury. Ich wnętrze jest przedstawione w postaci przejrzystych dzieci, które wyciągają swoje ręce przez kraty. Gdy robi się ciemno, zaczynają świecić. To lśnienie jest symbolem czystości i szczerości, które łączy ludzi i daje szansę naprawy w chwili, kiedy nadejdzie zły czas – mówi Milow.

burning-man-festival-adults-babies-love-aleksandr-milov-ukraine-3

Piękne przesłanie tej pracy nie jest jedynym powodem, dla którego jest ona tak ważna. Jest to bowiem pierwsze dzieło ukraińskiego artysty nagrodzonego na tym festiwalu. Alexander Milow otrzymał od Burning Man dotację na tworzenie swojej sztuki.

Milowowi udało się ukazać w dziele swój przekaz. Większość widzów podzielała interpretację rzeźby z jej autorem. A jaki jest wasz odbiór “Love”?

burning-man-festival-adults-babies-love-aleksandr-milov-ukraine-5

tekst | Aleksandra Leśnik

5/5 - (245 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News