Niemiecki park rozrywki musiał usunąć jedną ze swoich atrakcji, ponieważ przypominała kształtem swastykę

Park rozrywki

Bez względu na wiek, parki rozrywki, czy wesołe miasteczka przynoszą wiele radości odwiedzających je gościom.

I chociaż mogłoby się wydawać, że w takich miejscach zapominamy o codziennych problemach i po prostu cieszymy się magiczną atmosferą miejsca, cóż… nie zawsze tak jest. A nie było tak na pewno w przypadku jednego z parków rozrywki w Niemczech, gdzie okazało się, że jedna z atrakcji przypomina swoim kształtem symbol Nazistów, czyli swastykę.

Co więcej, wizualna wada karuzeli została dostrzeżona dopiero po publikacji wideo, które pokazywało najnowszą atrakcję parku. Jedną z pierwszych osób, która dostrzegła to nieprzyjemne podobieństwo był sam właściciel parku Rüdiger Braun.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Chciałbym przeprosić każdego, kto przez nas projekt poczuł się zaniepokojony lub urażony – napisał właściciel, zapewniając, że żadna atrakcja w jego parku już nigdy nie będzie przypominała tego, ani żadnego innego nazistowskiego symboli.

Michael Wehner z Państwowej Agencji Edukacji Obywatelskiej dodał, że taka sytuacja mogła mieć miejsce przez zwyczajną nieświadomość historii, czy edukacji politycznej. Z tego powodu, ktoś po prostu nie od razu zdał sobie sprawę, że zaprojektowana geometryczna forma ma kształt niekoniecznie akceptowany społecznie.

thumsssbnail Niemiecki park rozrywki musiał usunąć jedną ze swoich atrakcji, ponieważ przypominała kształtem swastykę

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News