Niemiecki park rozrywki musiał usunąć jedną ze swoich atrakcji, ponieważ przypominała kształtem swastykę

Park rozrywki

Bez względu na wiek, parki rozrywki, czy wesołe miasteczka przynoszą wiele radości odwiedzających je gościom.

I chociaż mogłoby się wydawać, że w takich miejscach zapominamy o codziennych problemach i po prostu cieszymy się magiczną atmosferą miejsca, cóż… nie zawsze tak jest. A nie było tak na pewno w przypadku jednego z parków rozrywki w Niemczech, gdzie okazało się, że jedna z atrakcji przypomina swoim kształtem symbol Nazistów, czyli swastykę.

Co więcej, wizualna wada karuzeli została dostrzeżona dopiero po publikacji wideo, które pokazywało najnowszą atrakcję parku. Jedną z pierwszych osób, która dostrzegła to nieprzyjemne podobieństwo był sam właściciel parku Rüdiger Braun.

Chciałbym przeprosić każdego, kto przez nas projekt poczuł się zaniepokojony lub urażony – napisał właściciel, zapewniając, że żadna atrakcja w jego parku już nigdy nie będzie przypominała tego, ani żadnego innego nazistowskiego symboli.

Michael Wehner z Państwowej Agencji Edukacji Obywatelskiej dodał, że taka sytuacja mogła mieć miejsce przez zwyczajną nieświadomość historii, czy edukacji politycznej. Z tego powodu, ktoś po prostu nie od razu zdał sobie sprawę, że zaprojektowana geometryczna forma ma kształt niekoniecznie akceptowany społecznie.

Komentarze
Rate this post