Nieludzka miłość

Smutno Ci, że nie masz nikogo, a za pasem zmasowany atak serduszek, promocji typu „rękawiczki dla par”, a wszelkie czekoladki będzie można kupować wyłącznie z paczką kondomów w pakiecie? Spokojnie, nie jest Ci wcale potrzebny drugi człowiek, żeby stworzyć miłosną czy też erotyczną relację.

 

#1 „Miłość Larsa”, reż. Craig Gillespie (2007)

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

http://www.stuk.be/en/program/stuk-start-lars-and-real-girl
http://www.stuk.be/en/program/stuk-start-lars-and-real-girl

 

Lars jest wycofany i, mówiąc delikatnie, nie najlepiej radzi sobie z relacjami międzyludzkimi. Pewnego razu jego znajomy opowiada mu o stronie internetowej, gdzie można zamówić seks lalkę, której wygląd można spersonalizować wedle własnych upodobań. Ponieważ Lars jest dżentelmenem, zamawia sobie lalkę, żeby… stworzyć z nią związek, tym samym wystawiając swoją rodzinę i otoczenie na naprawdę ciężką próbę.

 

#2 „Ona”, reż. Spike Jonze (2013)

http://parade.com/249752/erinhill/the-real-woman-behind-siri-reacts-to-her-movie-scarlett-johansson-has-a-very-sexy-voice/
http://parade.com/249752/erinhill/the-real-woman-behind-siri-reacts-to-her-movie-scarlett-johansson-has-a-very-sexy-voice/

 

Każdy potrzebuje czasem porozmawiać z kimś, kto nas rozumie, a przy tym jest inteligentny, błyskotliwy, z poczuciem humoru… Czemu więc nie sięgnąć po coś, co zawsze jest z nami, dzięki komórkom i laptopom, czyli system operacyjny. Główny bohater, Theodore, tworzy niezwykle bliską i intymną relację ze swoją niesamowicie rozbudowaną „elektroniczną asystentką” Samanthą.

 

#3 „Sztuczna inteligencja”, reż. Steven Spielberg (2001)

 

http://www.filmweb.pl/film/A.I.+Sztuczna+inteligencja-2001-3673/photos/171413
http://www.filmweb.pl/film/A.I.+Sztuczna+inteligencja-2001-3673/photos/171413

 

Kiedy synek głównej bohaterki zostaje zamrożony, ze względu na nieuleczalną chorobę, rodzice decydują się na „adopcję” dziecka w wersji… robota. Sielanka jednak szybko pryska, kiedy biologiczny syn zostaje wyleczony, a jego substytutu robi się problematyczny. Porzucony w lesie David (Haley Osment), spotyka wiele innych niechcianych robotów, w tym żigolaka Joe (Jude Law), spełniającego najskrytsze pragnienia, doskonałego kochanka. Zawsze do usług.

 

#4 „May”, reż. Lucky McKee (2002)

http://www.joblo.com/horror-movies/news/may--horror-movie-review--day-11-of-31--october-massacre-257-02
http://www.joblo.com/horror-movies/news/may–horror-movie-review–day-11-of-31–october-massacre-257-02

 

May jest dość niezwykłą dziewczyną. Bezustannie przemawia do swojej potwornej lalki w szklanym opakowaniu, lubi zabawy z nożami i członkowanie różnych zabawek, a także naprawdę świetnie czuje się w klinice weterynaryjnej, w której pracuje. Zwłaszcza w czasie zabiegów. Kiedy jej kolejny związek nie wypala, postanawia sama stworzyć sobie przyjaciela. Z idealnie dobranych kawałków.

 

#5 “Ex Machina”, reż. Alex Garland (2015)

 

 

http://forgetoday.com/screen/review-ex-machina/
http://forgetoday.com/screen/review-ex-machina/

 

Młody programista wygrywa konkurs, a nagrodą jest tydzień spędzony z enigmatycznym szefem informatycznej korporacji, dla której pracuje. Na miejscu dowiaduje się, że jego przełożony konstruuje nową formę sztucznej inteligencji, która ma się stać autonomiczną świadomością. Szczęśliwy zwycięzca ma pomóc zweryfikować, czy efekt został osiągnięty, czy też to wciąż jedynie system. Sprawę utrudnia fakt, że robotyczna Ava nie tylko chce się zaprzyjaźnić, ale także zaczyna z nim flirtować.

 

tekst | Magdalena Sobolska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News