„Niekompletne” postacie na ulicach Wenecji. Artysta podjął temat pustki w życiu człowieka

Zdjęcie przedstawia rzeźbę z brązu ukazującą dwoje podróżnych, z pustką w centrum jego postaci

Ulice oraz kanały, jednego z najcudowniejszych pod względem architektonicznym miast świata – Wenecji, nawiedziły tajemnicze postaci z brązu. Rozrzucone po labiryncie uliczek rzeźby, przedstawiają puste wewnątrz, niekompletne osoby, będące wiecznie w podróży.

Podróżnicy (ang. Travelers) to wystawa francuskiego artysty Bruno Catalano. Utworzona z okazji tegorocznych Biennale, mających miejsce w Wenecji, ma podejmować temat relacji między kompletnością a pustką. Rzeźby można znaleźć stojące samotnie lub w grupach. Ich najbardziej charakterystycznym elementem jest pusta przestrzeń w centrum postaci.

Zdjęcie przedstawia rzeźbę z brązu ukazującą podróżnego, z pustką w centrum jego postaci

Inspiracją dla Catalano były lata jego młodości. Artysta ma sycylijskie korzenie, lecz urodził się w Maroku. Wiele w swoim życiu podróżował, stąd forma, jaką obrały rzeźby. Każda jest w ruchu, w trasie, każda trzyma w ręku torbę i zdaje się dokądś zmierzać.

Śmiałkowie, którzy odważą się odwiedzić Wenecję, mimo panującej tam powodzi, będą mieli okazję ujrzeć cudowne rzeźby dłuta francuskiego artysty, do 24 listopada.

Tekst: Wiktor Knowski

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News