Niedługo wszyscy hipsterzy będą wyglądać jak manekiny z wystawy C&A.

normcore-17.nocrop.w1800.h1330-e1393449633570

„Normcore znajduje wyzwolenie w byciu nikim specjalnym i uświadamia sobie, że zdolność adaptacji prowadzi do przynależności.” – można przeczytać na facebook’u grupy K-HOLE, która wprowadziła to nowe pojęcie. Podobno w dzisiejszych czasach każdy z nas rodzi się jako indywidualna, niezależna jednostka, która szuka społeczności, do której mogłaby przynależeć. Odrzucamy sztuczne ramy indywidualności i zaczynamy być „normalsami”. Nie wyróżniamy się z tłumu, nie chcemy być oryginalni, a to wszystko pozwala nam na dopasowanie się do każdej grupy społecznej. Chodzi o cały styl życia, o to, że stajemy się coraz bardziej tolerancyjni i mamy w sobie więcej empatii. Odrzucamy ideę bycia kim chcemy, za to mamy możliwość spędzania czasu z kim chcemy.

normcore

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


W pojęciu mody normcore oznacza nudne ubrania dla interesujących ludzi. Ciekawi ludzie są zbyt zajęci, żeby przejmować się swoim wyglądem. Charakterystyczne elementy stylu to buty New Balance, jeansy z prostymi nogawkami i polarowe bluzy… I właśnie w tym momencie przypomniało mi się w co ostatnio się ubieram: puchówka, bluza z kapturem, dres i adidasy. Jeszcze parę miesięcy temu bardziej starałam się, żeby „jakoś wyglądać”. Stałam się ciekawsza czy wyprzedziłam trendy i przedwcześnie uległam modzie na bycie przeciętną? No i co na to wszystko powiedziałaby Anna Wintour? 

 

Tekst | Magdalena Dudek

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News