Niebieskie banany istnieją i smakują jak waniliowe lody. Gdzie je znaleźć?

Niebieskie banany

Jeśli myśleliście, że o egzotycznych owocach wiecie wszystko i próbowaliście już niejednego, to zaraz się przekonacie, że byliście w błędzie.

Okazuje się, że istnieje zupełnie inny od znanego nam na co dzień rodzaj bananów, który nie tylko jest niebieski, ale smakuje jak lody. Zbyt piękne, żeby było prawdziwe?

Banany Blue Java mają konsystencję i smak bardzo zbliżony do waniliowych, chociaż miąższ, ma taki sam kolor, jak klasyczny banan.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Według informacji opublikowanych przez NovoTaste, odmiana Blue Java podchodzi z południowo-wschodniej Azji. Stamtąd rozprzestrzeniła się na pozostałe kontynenty, w tym północną część Australii. Na Hawajach banany te znane są pod nazwą Lodowych Bananów, w Ameryce Środkowej – Cenizo, a na Fidżi, jako Hawajski Banan.

I chociaż na pierwszy rzut oka banany wyglądają dość obrzydliwe – to owocowi blogerzy – Raw Aussie Athlete, czy LadyFlora zapewniają, że ich smak jest fenomenalny.

Co ciekawe, nasiona bananowca Java Blue można kupić przykładowo na Amazonie i zasadzić we własnym ogródku. Java Blue lubi ciepłą, bogatą glebę o dużej wilgotności. Roślina wymaga dużo nawożenia i światła słonecznego.

4,5/5 - (6 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News