Nie tylko bransoletki z zawieszkami

Naszyjnik z perełką

Zawieszki czy charmsy stały się popularne już wiele lat temu. Przede wszystkim była to nowa, oryginalna propozycja noszenia bransoletek. Okazało się, że szybko możliwość samodzielnego kompletowania zestawu „dodatków” na bransoletce zyskała popularność. Dzisiaj wracamy do tego trendu, w zdecydowanie szerszym jednak wymiarze.

Zawieszki i charmsy – za co je kochamy?

Zawieszki niezależnie od tego, czy bardzo wyraziste, czy zdecydowanie mniej rzucające się w oczy, minimalistyczne wręcz, cieszą się od dawna dużą popularnością. Wynika to z kilku powodów. Przede wszystkim dają one możliwość autentycznej personalizacji biżuterii i to na kilka sposobów. Na sporej części z nich można coś wygrawerować, dzięki temu biżuteria staje się bardzo osobista. Na personalizację wpływa także możliwość samodzielnego skomponowania zestawu zawieszek, w różnych kształtach, o odmiennej symbolice z pozostałą częścią np. bransoletki. W ten sposób każda klientka może uzyskać zupełnie inną biżuterię, mimo że opartą o podobne elementy składowe. Na popularność tego typu rozwiązania wpływa oczywiście jego bardzo ciekawy design. Takie bransoletki z zawieszkami mają w sobie coś z biżuterii dla dziewczynki, romantyczki, ale nie są w tym wszystkim dziecinne. Można swobodnie nosić je nawet do biznesowej kreacji i to połączenie się po prostu sprawdza. 

Emocje zapisane w biżuterii 

Naszyjnik z perełką, bransoletka z zawieszką z datą narodzin dziecka, a także wiele innych tego typu dodatków biżuteryjnych to nie tylko piękne przedmioty. Taka biżuteria jest bardzo osobista, staje się zapisem konkretnych wydarzeń, związanych z nimi emocji, przypomina najpiękniejsze momenty w życiu. Wydaje się, że to właśnie to sprawia, że popularność zawieszek i charmsów przez tyle lat nie osłabła, a w ostatnim czasie wróciła z jeszcze większą mocą. Lubimy biżuterię, która nie tylko pięknie wygląda, ale niesie w sobie jakąś symbolikę. Jeśli tę z kolei możemy sami wpisać w biżuterię, wybierając do niej odpowiednie zawieszki, pozostaje tylko z tej możliwości korzystać. 

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Co oprócz bransoletek?

Rzeczywiście najbardziej popularną wersją biżuterii, która wykorzystuje zawieszki różnego rodzaju i charmy jest bransoletka. Może ona mieć formą prostej obręczy lub łańcucha (mniej lub bardziej masywnego), do którego „wpina” się poszczególne zawieszki. Rozwiązanie to w ostatnich sezonach zostało jednak poszerzone. Coraz popularniejsze stają się naszyjniki, które zostały stworzone do kolekcjonowania wspomnień i pięknych emocji. Można dołączyć do nich ulubione zawieszki i stworzyć kompozycję naszych najważniejszych chwil. Podobnie jest już także nawet w przypadku kolczyków. Niektóre marki biżuteryjne proponują kolczyki, do których w łatwy sposób można doczepić jedną lub dwie zawieszki, które będą symbolizowały określone emocje, wydarzenia, myśli. Taka osobista biżuteria to cenny nie tylko z punktu widzenia estetycznego, ale i emocjonalnego dodatek. 

 Zobacz też:

Co jedzą top modelki? Zaglądamy do jadłospisu czterech modelek

Artykuł sponsorowany

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News