Categories: Polecamy

Nie taki kleszcz straszny, jak o nim mówią!

Sezon wiosenno-letni otwiera przed nami wiele możliwości aktywnego wypoczynku z  naszymi czworonogami.  Długie wędrówki po łąkach i lasach, czy nawet krótki spacer po osiedlowym trawniku, mogą zakończyć się niemiłym, a nawet niebezpiecznym doświadczeniem. Wszystko za sprawą kleszczy i innych insektów, które w tym czasie skutecznie utrudniają nam korzystanie z uroków przyrody. Co zrobić, aby wasz pies lub kot mógł bezpiecznie cieszyć się spacerami?

To proste. Wystarczy stosować odpowiednie preparaty i obroże insektobójcze. W ten sposób da się szybko i łatwo zabezpieczyć skórę czworonoga przed kleszczami.

„Nie można bagatelizować problemu, w przypadku ugryzienia przez kleszcza występuje wysokie ryzyko zakażenia boreliozą, która może skutkować wieloma powikłaniami zdrowotnymi. Najlepiej przetestować dostępne środki i sprawdzić, który z nich sprawdza się u naszego czworonoga.” – mówi Jarosław Orzeł, lekarz weterynarii, Krakvet.pl.

Wśród produktów przeznaczonych do ochrony czworonogów przed kleszczami, znajdują się: tabletki weterynaryjne, specjalistyczne obroże, preparaty w sprayu, w pudrze, bądź w ampułkach, a także pęseta czy szczypce do usuwania kleszczy.

„Klienci chętnie wybierają wodoodporne obroże, które zapewniają nawet 8-miesięczną ochronę przed pchłami i kleszczami. Równie popularną metodą radzenia sobie z kleszczami są krople, aplikowane na kark czworonoga. Warto jednak zauważyć, że poszczególne preparaty przeznaczone są do zwalczania poszczególnych gatunków kleszczy czy pcheł, dlatego czasem możemy odnieść wrażenie, że produkt nie spełnia swojej funkcji” –  dodaje Orzeł.

Warto jednak z puli najlepiej ocenianych i polecanych przez lekarzy weterynarii preparatów wybrać kilka pozycji i przetestować ich skuteczność. Kiedy już trafimy na ten najlepszy, możemy być pewni, że nasz zwierzak będzie mógł bezpiecznie buszować po krzakach.

„Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, nasz sklep oferuje wiele dobrych i tanich artykułów przeciwpasożytniczych. Warto także odwiedzać dział „promocje” i korzystać z często pojawiających się tam wyprzedaży. Jeśli jednak nie potrafią państwo sami zdecydować, który produkt wybrać, na naszej stronie znajduje się czat z weterynarzem, dzięki któremu bez wychodzenia z domu można zasięgnąć darmowych porad specjalistów, będących do dyspozycji użytkowników portalu od poniedziałku do piątku do późnych godzin popołudniowych.” – dodaje właściciel Krakvet.pl, Marek Batko.

Komentarze
Rate this post
kris

Share
Published by
kris

Recent Posts

Kreatywność – jak ją w sobie obudzić?

Czy zastanawialiście się kiedyś skąd biorą się dobre pomysły? Jak pisarze, malarze, naukowcy, muzycy tworzą…

2 dni ago

Kasia Babis wyśmiewa chorych psychicznie? Internet zawrzał

Kasia Babis jest osobą znaną przede wszystkim po lewej stronie politycznej barykady. Ale choć na…

3 dni ago

DOPPELGÄNGER. SOBOWTÓR nowy film Jana Holoubka

"Doppelgänger. Sobowtór", to najnowszy film Jana Holoubka. Jeszcze nie możemy się otrząsnąć po niesamowitym serialu…

3 dni ago

Czy Dawid Podsiadło, Michał Szpak i Nergal sprawią, że kościoły opustoszeją?

Dawid Podsiadło wypowiedział się ostatnio na temat planowanego dokonania aktu apostazji, co po raz kolejny…

4 dni ago

Co warto wiedzieć o stołach loftowych?

Loftowe wnętrza to otwarte przestrzenie, stalowe elementy konstrukcyjne, neutralne kolory i minimalizm. Idealnie będą się…

5 dni ago

Kim jest nowy Wiedźmin? 5 najlepszych ról Liama Hemswortha

Wiadomość o zmianie tytułowego Wiedźmina w serialu Netflixa zszokowała miłośników sagi będącej adaptacją bestselerowej serii…

1 tydzień ago