NIE ROZUMIEMY SIĘ BEZ SŁÓW

Komedia romantyczna dowcipnie portretująca pokolenie współczesnych 30-latków. “Nie rozumiemy się bez słów” to historia przyjaźni, łączącej głównych bohaterów od szalonych lat 90. aż po dzisiejsze czasy. Wychowali się na przegrywanych kasetach magnetofonowych i filmach video. Nie mieli żadnych planów poza tym, że chcą podbić świat – i może przy okazji w kimś się zakochać. Czy im się to udało?

My poznajemy ich za sprawą pewnego ślubu. Tyle, że niedługo przed jego rozpoczęciem jeden z bohaterów nagle odchodzi w nieznane. Dlaczego? Serialowa narracja, dziesiątki nawiązań do popkultury, masa humoru i szczypta nostalgii w duchu Nicka Hornby’ego. Takiego portretu urodzonych w latach 80. jeszcze w polskiej literaturze nie było!

Jacek Sobczyński (ur. 1985) – dziennikarz, redaktor, pr-owiec. Publikował m.in. na łamach pism “Film”, “Przekrój”, “Polska Times”, “K MAG”, “Exklusiv”, “Futu Paper”, “Głos Wielkopolski” a także portali Filmweb, T-Mobile-Music PL i Dwutygodnik. Współpracuje z festiwalem Transatlantyk oraz programami telewizyjnymi “Weekendowy Magazyn Filmowy” i “Kultowe Rozmowy”. Powieść “Nie rozumiemy się bez słów” jest jego literackim debiutem. Historia powstania książki jest niezwykła; szef Instytutu Wydawniczego Latarnik, Tomasz Raczek, zaproponował Jackowi Sobczyńskiemu napisanie książki po przeczytaniu… jednego z jego wpisów na Facebooku.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Nasi czytelnicy Sobczyńskiego znają bardzo dobrze. Teraz wszyscy możemy sprawdzić jak radzi sobie w roli powieściopisarza. Recenzję “Nie rozumiemy się bez słów” znajdziecie w najnowszym numerze HIRO!

nieroz
Jacek Sobczyński “Nie rozumiemy się bez słów”

okładka

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News