„Nie mamy nic – możemy tracić.”

Fot

 

Wodewil WarszawskiTeatru Pijana Sypialnia, to muzyczna opowieść o Warszawie przedwojennej i współczesnej. Sam teatr stanowi zawodowa i niezależna grupa, która artystycznych inspiracji szuka w muzyce i literaturze, do których dzisiaj już się nie zagląda.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Staszek Dembski, reżyser: Chcemy opowiedzieć, o tym, jak my widzimy to miasto. Co nas w nim fascynuje i może trochę przeszkadza. Podczas prób do naszego spektaklu ludzie zatrzymują się i słuchają piosenek dobiegających z otwartych okien sali, gdzie pracujemy. Nawet dzieci z wielką uwagą obserwują, jak aktorzy tańczą… polkę. Wierzymy, że magia ukryta w nutach i tekstach, które odkopaliśmy, zaczaruje naszych widzów równie mocno, jak nas. Scenariusz spektaklu został skonstruowany w oparciu o komiczną operetkę Feliksa Szobera „Podróż po Warszawie”. Jednak sporą jego część stanowią teksty własne. Historyjka o dziewczynach, które przyjeżdżają do stolicy w celu znalezienia dla siebie bogatych mężów jest tylko pretekstem do pokazania, jak Warszawa zmienia się i wciąga każdego dnia. Pojawią się przedwojenne szlagiery takie jak „Andzia”, ale także mniej znane utwory rozbrzmiewające niegdyś wśród warszawskich podwórek.

W najbliższa niedzielę Teatr Pijana Sypialnia odbierze po spektaklu „Złotego Liścia Retro” prestiżową nagrodę za działalność artystyczną promującą twórczość dwudziestolecia międzywojennego. Wszystko w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga.

Przed odwiedzinami warto wspomnieć jeszcze słowa reżysera: Pamiętajcie o haśle, które towarzyszy naszym występom: Nie przychodźcie w ciasnych garniturach. Lepiej weźcie dobry humor.

 

Fot

 

Więcej informacji:

https://www.facebook.com/events/706357206107357/

 

Bilety do nabycia przed spektaklem w kasie Skweru

Bilety można również rezerwować: teatrps@gmail.com

Spektakl odbędzie się już 26.10 o godz. 18.00

 

 

Tekst | na podstawie materiałów prasowych

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News