Categories: miastoorientuj się

Netflix podsumowuje rok 2017: ktoś codziennie przez 365 dni oglądał Piratów z Kraibów

Koniec roku coraz bliżej, a jak wiemy koniec roku to także czas wszelkich podsumowań. Dzisiaj swoje podsumowanie prezentuje Wam Netflix. Co w tym roku oglądaliśmy najczęściej, co musicie jeszcze nadrobić? Przekonajcie się!

Jak wiele rzeczy może się wydarzyć w ciągu jednego roku! Nauczyliśmy się prać brudne pieniądze (Ozark) i tworzyć profile seryjnych morderców (MINDHUNTER). Odkryliśmy, że życie jest lepsze z wrestlingiem (GLOW) i równie szalone, gdy nie ma z nami Pablo (Narcos). Przekonaliśmy się również raz jeszcze, że z Jedenastką się nie zadziera (Stranger Things). Nie udało nam się dowiedzieć tylko jednej rzeczy… kto namalował te penisy (American Vandal).

Rok 2017 był dla nas rokiem nauki, a przy tym WIELU godzin oglądania. Użytkownicy serwisu Netflix z całego świata spędzali na oglądaniu ponad 140 milionów godzin. Najpopularniejszą datą wybieraną na seans przez widzów z Polski była niedziela 29 października – weekend pełen imprez halloweenowych sprawił, że potrzebowaliśmy relaksującej dawki rozrywki.

Nawet Antarktyda dała się wciągnąć w oglądanie. To właśnie tam ktoś (być może pingwin) dosłownie pochłonął serial Shameless (tak to jest, jak ma się dostęp do serwisu Netflix i chwilę spokoju). Nie chcąc pozostawać w tyle, Meksyk zdobył pierwsze miejsce pod względem liczby osób, które oglądają Netflix absolutnie każdego dnia (#cele).

Całkowicie wprawiła nas w zdumienie osoba z USA, która oglądała Piratów z Karaibów: Klątwę Czarnej Perły codziennie przez 365 dni z rzędu (zdecydowanie udało się jej pokazać szczurom lądowym, jak żeglować po strumieniu danych!). W Polsce zaś jeden z użytkowników obejrzał Film o pszczołach 184 razy (czyli prawie co drugi dzień)! To bez wątpienia imponujące osiągnięcia, zwłaszcza że przeciętny użytkownik obejrzał w tym roku w serwisie Netflix około 60 filmów.

Długo można by opowiadać o tym, co oglądaliśmy, ale sam sposób, w jaki oglądaliśmy, był równie intrygujący. Choć oglądanie kolejnych odcinków na wyścigi w 2017 roku stanowiło normę, nie wszystkimi serialami cieszyliśmy się w taki sam sposób. Jedne pochłanialiśmy w szalonym tempie, innymi spokojnie się delektowaliśmy, niektóre oglądaliśmy w tajemnicy przed naszymi partnerami, a były jeszcze takie, dzięki którym zbliżyliśmy się do siebie… Oby rok 2018 był równie udany!

Komentarze
Rate this post
Klarysa Marczak

Recent Posts

Poczet pisarzy różnych: Andrzej Stasiuk

Zbiór  „Grochów”, wydany ostatnio przez Czarne, to dobra okazja, aby przypomnieć sobie wczesne książki Andrzeja Stasiuka,…

1 godzinę ago

TOP 10: Najlepsze polskie gry komputerowe

Polski rynek gier komputerowych jest znacznie bardziej rozległy, niż można przypuszczać. Już od zamierzchłych lat…

17 godzin ago

Najlepsze gejowskie kluby w Polsce

Doskonała muzyka, duży parkiet, smaczne i niezbyt drogie drinki... co jeszcze charakteryzuje godny uwagi klub…

2 dni ago

Przegryw – poznaj 5 największych przegrywów w historii

Przegryw jest szerokim pojęciem. Według Słownika Miejskiego Slangu jest to ,,osoba, która przegrywa życie, nie…

3 dni ago

thea wang – urokliwa debiutantka na norweskiej scenie muzycznej!

9 września 2022 roku dzięki wszystkim serwisom streamingowym światło nocne ujrzał piękny album „While He…

4 dni ago

Książki, które zmieniają życie czytelnika na lepsze

Świat bez książek nie mógłby właściwie istnieć, co doskonale wiedzą miłośnicy literatury. Wykreowane w nich…

5 dni ago